Кримінальний урожай

Так, в ході проведення оперативних заходів виявлено проведення нікчемних операцій на загальну суму 9,8 млн. грн. приватним підприємством-зернотрейдером. Його посадові особи закупили сільськогосподарську продукцію у одного товариства з обмеженою відповідальністю, яке займається її виробництвом. Перевірка, проведена податківцями довела – операції купівлі-продажу були проведені із суттєвими порушеннями податкового законодавства. В результаті правопорушень, здійснених посадовими особами обох підприємств, до бюджету держави не надійшло належних податків на суму в 1,6 млн. грн. Проти „підприємливого” керівника підприємства податкові міліціонери порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України. Нині слідство триває.

Мало того – в ході проведених заходів встановлено безпідставне заявлення до відшкодування суми ПДВ ще одним підприємцем-переробником сільськогосподарської продукції. Його посадові особи безпідставно відобразили в податковій декларації податкові накладні, отримані від закритого акціонерного товариства на поставку обладнання для очистки, сортування і сушіння насіння масляних культур. За результатами вказаної перевірки винесено податкове повідомлення-рішення, яким приватному підприємству зменшена сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 9,1 млн. грн. За даним фактом співробітники слідчого відділу податкової міліції ДПА в області порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України відносно директора згаданого підприємства.

Співробітники управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПА у Кіровоградській області в ході проведення оперативно-розшукових заходів встановили досить цікавий факт. Як виявилося, голова фермерського господарства шляхом зловживання своїм службовим становищем скоїла службове підроблення та незаконне заволодіння бюджетними коштами у великих розмірах.

Всупереч вимогам чинного законодавства, підприємлива голова, достовірно знаючи про порядок та умови надання державної фінансової підтримки, надала на розгляд комісії однієї з державних установ перелік документів. В їх числі була заявка на участь у конкурсі, в якій зазначено, що у користуванні господарства знаходяться сільськогосподарські угіддя. Хоча досудовим слідством у справі встановлено, що такі землі у власності, користуванні чи в оренді не перебувають. На підставі наданих недостовірних документів, державною установою погоджено надання фермерському господарству фінансової допомоги на поворотній основі у розмірі 150 тис. грн., 100 тисяч з яких були перераховані на його рахунок. Ці кошти були використані в господарській діяльності підприємства.

За даним фактом Знам’янською міжрайонною прокуратурою, порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.209 Кримінального кодексу України. Нині слідство триває.
З початку проведення операції „Урожай” проведено перевірки по трьох підприємствах-зернотрейдерах. Внаслідок виявлених порушень донараховано 48,8 млн. грн., зменшено від’ємне значення об’єкту оподаткування з податку на прибуток на суму 51,1 млн. грн. та податку на додану вартість на суму 0,9 млн. грн.

Податківці Кіровоградщини в рамках операції „Урожай” продовжують виявляти правопорушення у сфері агропромислового комплексу – робота не припиняється ні на хвилину. Керівник кожного підприємства, діяльність якого в тому чи іншому ступеню стосується сільського господарства, може бути впевненим – всі махінації будуть виведені на чисту воду. Та от неприємного осаду у вигляді кримінальних справ навряд чи вийде позбутися.

Читайте також