Краще б сховища не знадобилися, але готувати їх треба

Зі 55 захисних споруд, які є в Кіровограді, лише 20 повністю готові прийняти громадян на випадок військових дій. Решта або частково готові, або узагалі не придатні до використання.

Ці цифри озвучив начальник управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Ряд підприємств, на балансі яких перебувають ці споруди, які в народі звикли називати “бомбосховищами”, взагалі ігнорують звернення працівників управління і не наводять лад на об’єктах.

– Те, що деякі керівники підприємств так безвідповідально ставляться до відновлення та приведення в належний стан захисних споруд, коли бачимо, що відбувається на Донбасі та Луганщині, неприпустимо, – зазначив голова комісії – перший заступник міського голови Анатолій Перевозник. – Якщо й далі ігноруватимуть наші вимоги, то ми звернемося до прокуратури, бо прямий обов’язок органів місцевого самоврядування – забезпечити захист громадян.

Також він порадив таким керівникам зустріти хоча б одну родину тимчасових переселенців, які покидають зону АТО, послухати, як люди шукають порятунку у підвалах будинків, не встигають до них добігти при мінометних обстрілах. Може, тоді були б більш повороткими.

Також було запропоновано головному управлінню житлово-комунального господарства міської ради створити повний реєстр підвальних приміщень житлових будинків, які можуть слугувати тимчасовим прихистком для мирного населення під час активних бойових дій.

Читайте також