Але якщо на ці паперові клапті багато хто навіть уваги не звертає, то комунальники, у першу чергу працівники КРЕПів, і не хочуть, а мусять.
На одній з останніх робочих планірок перший заступник міського голови Михайло Цимбаревич дав доручення головному управлінню житлово-комунального господарства привести місто в порядок. Агітаційні листівки, будь-які інші рекламні матеріали, розклеєні не в спеціально відведених для цього місцях, мають бути зняті.
Це - не спроба обмежити передвиборчу агітацію того чи іншого кандидата. Порядок розміщення подібних агіток регламентується рішенням міськвиконкому від 30 січня нинішнього року "Про визначення місць для передвиборчої агітації" (із внесеними 12 лютого змінами та доповненнями), а саме рішення міського виконавчого комітету, прийняте відповідно до чіткої вимоги пункту восьмого статті 52 Закону України "Про вибори народних депутатів", де передбачено: "Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніше, як за 50 днів до виборів, відводять місця та обладнують стенди, дошки оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборчої агітації". Подібна ж норма передбачена і в пункті восьмому статті 37 Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
- Керуючись вимогами цих законів, - говорить головний спеціаліст управління містобудування, архітектури, екології та земельних відносин Катерина Крупник, - наше управління підготувало, а міськвиконком затвердив перелік місць, де розташовані спеціальні конструкції (щити), на яких можна розміщувати агітаційні матеріали. До речі, керівників різного роду підприємств, установ, комерційних структур, чия торгово-сервісна реклама міститься на таких щитах, зобов'язано на період виборів її зняти.
Цим же рішенням міськвиконкому заборонено розміщувати агітаційні передвиборчі матеріали методом фарбування, наклеювання їх на поверхнях елементів вуличного обладнання, будівель і споруд.
Контроль за дотриманням подібної вимоги покладено на спецінспекцію по благоустрою міста, міський та районні відділи міліції, які мусять притягувати порушників до відповідальності. Але як їх спіймаєш, тих порушників? Не будеш же робити засідки біля кожного під'їзду чи стовпа.
Перший заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства Юрій Ніколаєнко повідомив, що нещодавно обговорював цю проблему із своїм колегою з Києва. Так от, виявляється, у столиці немає подібної вакханалії. Там дуже жорстко поставлено питання про порядок розміщення агітаційних матеріалів, вони є тільки на встановлених щитах, а не де кому заманеться. За порядком у цій справі ревно стежать міська влада та відповідні виборчі комісії. При найменшому порушенні суворо питається з виборчого штабу того чи іншого кандидата.
Зовсім не зайвим було б ввести подібну норму і в нашому місті.
Ольга Пилипенко