Кіровоградські судномоделісти, як завжди, серед кращих

Так співпало, що цього номера у "ВГ" на першій і 12-й сторінці – кораблі. Тільки якщо на першій сторінці корабель – справжній, то тут йдеться про мініатюрні копії військових та цивільних кораблів на радіоуправлінні.

Протягом чотирьох днів, починаючи з 29 червня, Кіровоградська міська станція юних техніків приймала Всеукраїнські змагання серед учнівської молоді та чемпіонат України із судномодельного спорту в класах моделей NS та NSS.
Змагання проходили, як у відкритому басейні на території закладу, так і на набережній річки Інгул.
Свої моделі представили юні судномоделісти з Одеської, Миколаївської, Дніпровської, Рівненської, Житомирської, Кіровоградської, Київської та Хмельницької областей.

За словами учасника з Рівного Андрія Дедюха, він займається конструюванням моделей кораблів третій рік. Модель, яку подав для участі у змаганнях, виготовив за місяць. Для цього використовував спеціальний набір деталей.
А ось представник команди-переможниці минулорічного чемпіонату з Одеської області Іван Христофоров, який приїхав на змагання з міста Білгород-Дністровський, представляв модель водолазного бота, яку він самостійно виготовив під керівництвом свого наставника Віктора Макаренка.
Кіровоградець Іван Раченчук вже сім років відвідує станцію юних техніків і має певний досвід участі у таких змаганнях. Зараз він представив модель військового протичовнового корабля. Перший виступ був вдалим – вдалося точно пройти дистанцію та вибороти максимальну кількість балів. Іван у цьому році закінчив школу і збирається вступати до Київського політехнічного інституту. Вибором майбутньої професії він завдячує своєму керівникові Олександру Крючкову, який на цих змаганнях був головним суддею.
Олександр Костянтинович, який все своє професійне життя присвятив вихованню дітей, здобуттю ними навиків у судномоделюванні, не міг не похвалитись вдалими виступами своїх інших вихованців, представниками кіровоградської команди – Сергія Фріча, Андрія Плачинди, Руслана Кащука та Олексія Чабана. Так само він задоволений і тим, що його колишні гуртківці зараз і у дорослому житті не полишають захоплення судномоделюванням і в такому ж дусі виховують підростаюче покоління. Це Владислав Ростокін, Едуард Наливайський, Євген Ткаченко, Євген Петров.
– В цьому році Кіровоградській станції юних техніків виповнилось 25 років, – розповів директор закладу Сергій Чуприна. – І ось в цей ювілейних рік на базі СЮТ проходять змагання серед учнівської молоді з судномодельного спорту. Кіровоградська команда повністю укомплектована, її очолив керівник судномодельного гуртка, майстер спорту, суддя всесоюзної категорії Олександр Крючков. Діти змагаються індивідуально та в складі команд – в радіокерованому класі та подоланні прямохідної дистанції. У виступах беруться до уваги параметри моделі, їхня відповідність аналогу, швидкість, маневреність, вміння спортсмена нею керувати тощо.
Підтримати кіровоградських спортсменів прийшла начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко:
– Ми раді вітати у нашому місті учасників змагань з усієї України. Наша матеріально-технічна база відповідає усім вимогам для проведення чемпіонату з судномодельного спорту, тому діти можуть показати все, що вони вміють, головне, щоб вони отримали задоволення від того, чим займаються. Я підтримую всіх дітей, але сподіваюсь, що переможе кіровоградська команда.
І Лариса Давидівна не помилилась – в індивідуальних змаганнях кіровоградські судномоделісти здобули перемогу. Так, в змаганнях моделі класу ЄК600 набрав максимальну кількість балів та став переможцем Андрій Плачинда. А третє місце посів Іван Раченчук. Він же з моделлю класу F-4А виборов золото у змаганнях чемпіонату України серед юніорів та дорослих на великій воді. Сергій Фріч з моделлю F-2А став бронзовим призером.
У командному ж заліку кіровоградська область була четвертою. Призові місця здобули представники з Дніпропетровської, Одеської та Миколаївської областей відповідно.
Оксана ВЕРСТЮК
фото Олега ШРАМКА

Читайте також