Кіровоградщина отримає понад десять тисяч доз вакцини від поліомієліту

Як повідомляє сайт МОЗ, загалом регіони отримають 400 тисяч доз інактивованої вакцини для профілактики поліомієліту. Наказ про розподіл препарату вже підписано.
Нагадаємо, що ліків від поліомієліту не існує, а запобігти захворюванню допоможе вакцинація. Згідно з календарем профілактичних щеплень, дитина має отримати чотири дози вакцини до 18 місяців та пройти ревакцинацію у 6 і 14 років.
За шість місяців 2018 року рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту є доволі низьким. Якщо такі темпи будуть зберігатись до кінця року, то рівень охоплення щепленнями дітей досягне лише 62 відсотків при рекомендованому ВООЗ рівні в 95 відсотків.
Поліомієліт – це високозаразне і часом смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, якими забруднено їжу та воду. Поліомієліт зазвичай вражає дітей віком до шести років. Однак він може паралізувати чи навіть забрати життя дитини будь-якого віку, якщо вона не пройшла повний курс вакцинації.
Що трапляється при спалаху поліомієліту?
Кожен 200-й інфікований поліовірусом залишається паралізованим на все життя. Інші хворіють безсимптомно, однак можуть передавати захворювання далі. Серед тих, кого було паралізовано, 5–10 відсотків помирають унаслідок ураження вірусом м’язів, що забезпечують дихання.
Під час останнього спалаху поліомієліту 2010 року в Європі, Таджикистані вірус забрав життя 29 дітей та паралізував понад 480 осіб. Хвороба поширилася в Казахстан, Російську Федерацію й Туркменистан, де було зафіксовано 18 випадків захворювання та один летальний випадок.
Що треба зробити, аби зупинити спалах в Україні?
Протягом двох раундів імунізації, запланованої у відповідь на спалах захворювання, необхідно вакцинувати 3,3 мільйона дітей віком до шести років. Далі необхідно провести один раунд імунізації серед дітей до десяти років, яких є 4,9 мільйона. Планову імунізацію необхідно щорічно проводити 500 000 немовлятам віком до року, використовуючи три дози поліовакцини.

Читайте також