Кіровоградців атакують чорні мошки!

Особливо небезпечні укуси чорних мошок, як кажуть фахівці, для людей, які страждають інсентною алергією. На місці укусів у потерпілого з'являється почервоніння, набряк, місце укусу та навколо болить. Можуть виникати свербіння шкіри, млявість та запаморочення, а при тяжких формах алергії можливі навіть набряк гортані, задухи і навіть зупинка дихання.

Яка ж перша допомога при укусі чорною мошкою, чи інших комах, які викликають алергічну реакцію (бджіл, ос, джмелів, оводів й таке інше)? Видаліть ножем або нігтем жало, вище місця укусу (якщо це кінцівка) накладіть жгуд, а на місце укусу покладіть холод - це затримає розповсюдження отрути в організмі. Швидко введіть внутрім'язово ліки проти алергії або прийміть таблетки (супрастин, тавегіл). Якщо алергічні процеси призупинити не вдалося, і вони прогресують, обовязково зверніться до лікаря. До речі, у Кіровограді траплялися випадки, коли укус гнуса призводив до того, що людині доводилося йти на лікарняний.

З досвіду "ВГ": при укусові чорної мошки можна, крім того, що прийняти протиалергенні препарати, робити примочки на укушене місце з деміксиду та фурациліну. Спочатку розчиняєте у воді таблетки фурациліну, а потім уже цим розчином розводите деміксид у пропорції один до одного. Тим, у кого алергічні прояви слабкі, допоможуть і звичайні мазі від укусів, вибір яких сьогодні в аптеках доволі широкий.

Аби уникнути укусів комах, дотримуйтеся наступних порад:

- тримайтеся подалі від пасік та місць, де багато комах (контейнерів для сміття, наприклад);
- не ходіть босоніж по траві, на городі та біля водойм одягайте взуття з товстою підошвою та шкарпетки;
- у спекотну погоду не користуйтеся пахучими шампунями, парфумами, особливо з квітковими запахами;
- будьте обережні, коли займаєтеся спортом, адже комахам подобається запах поту;
- уникайте влітку одягу яскравих та темних кольорів.

Народні засоби
- Ромашка аптечна включає речовини, які при спалюванні відлякують комах (можна у вогнище кинути кілька стеблів);
- Відлякує комах і аромат черемхи, яка квітне;
- квіти та листя тим'яна повзучого товчуть та прикладають до місць укусів ос та бджіл;
- ще місце укусів змащують свіжим соком часник, відваром петрушки, або прикладають сиру картоплю, листя білокачанної капусти чи подорожника.

Читайте також