Кіровоград стане центром одного із госпітальних округів

На даний час МОЗ України визначено три пілотних області — Вінницька, Дніпропетровська і Донецька, на територіях яких протягом двох років проводитиметься експеримент щодо створення та функціонування госпітальних округів, розробка медико-економічних стандартів тощо.

Для інших територій України поставлено поки що, завдання на перспективу — опрацювати плани-схеми мережі госпітальних округів. На Кіровоградщині планують створять дев`ять міжрайонних госпітальних округів: Бобринецький, Голованівський, Долинський, Знам`янський, Маловисківський, Новоукраїнський, Олександрійський, Світловодський, а також Кіровоградський об`єднаний госпітальний округ для надання медичної допомоги жителям обласного центру та Кіровоградського району.

Про те, яким саме бути Кіровоградському об’єднаному госпітальному округу, йшлося на нараді, яку провів у приміщенні Кіровоградської міської ради заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Андрющенко. У нараді взяли участь , директор гуманітарного департаменту Кіровоградської міської ради – заступник міського голови Лариса Андреєва заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олександр Скрипник, керівники районних закладів охорони здоров’я .

Олександр Скрипник, який є координатором проекту по створенню округів у нашій області, наголосив, що реформа системи охорони здоров’я не передбачає закриття центральних районних лікарень. Це організаційно структурне об’єднання покликане підвищувати якість, доступність надання медичної допомоги, оптимізувати використання коштів та продуктивних сил. Він повідомив формат розподілу Кіровоградського округу (за його словами, його сформовано за пропозиціями керівників районів, головних лікарів центральних районних лікарень). Поки що передбачається, що округ складатиметься із двох підокругів та обслуговуватиме 340 тисяч жителів. Попередньо було визначено, що хворі Олександрівського району у тих випадках, коли належного рівня медичну допомогу через, наприклад, відсутність необхідного обладнання чи вузьких фахівців, на місці отримати не можуть, вони обслуговуватимуться в Кіровоградській міській лікарні швидкої медичної допомоги та пологовому будинку №1. Олександрівці мотивували свою пропозицію тим, що дістатися до лікувальних закладів, розміщених на Новомиколаївці, людям буде зручніше, ніж до інших, – не доведеться навіть пересідати з рейсового автобусу на якийсь інший вид громадського транспорту. Вищезгаданим медичним закладам вони довіряють. До слова, навіть і зараз у КЛШМД та пологовому будинку №1, як зазначила Лариса Андреєва, доволі часто лікуються жителі районів, тож неформально такий госпітальний округ давно уже існує. Хворим же із Компаніївського та Новгородківського районів пропонують разом із жителями Кіровоградського району, у разі необхідності надання медичної допомоги так званого другого рівня, лікуватися на базі Кіровоградської центральної районної лікарні (на Балашівці).

Представники районних лікарень Кіровоградщини, присутні на нараді загалом сприйняли ідею створення округів. Вони вважають, що такі реформи забезпечать надання якісного медичного обслуговування мешканцям районних центрів. Проте головних лікарів хвилює питання фінансових потоків, розподілу коштів на заробітну плату, енергоносії. Звучала також пропозиція не розділяти округ на підокруги, щоб у жителів районів залишився вибір, в який лікувальний заклад звертатися – міський чи Кіровоградську ЦРЛ – у тому чи іншому випадку, залежно від специфіки потрібної медичної допомоги. Йшлося на нараді й про транспортне сполучення автовокзалів із центральною районною лікарнею. Представники районного керівництва зауважили на це, що вже виділили земельну ділянку біля лікарні для автобусної зупинки і сподіваються на допомогу влади при переговорах із перевізниками щодо подовження автобусних маршрутів.

Богдан Андрющенко зазначив, що озвучений на нараді варіант розподілу районів по округах ще не остаточний – якщо висловлюватимуться інші пропозиції, влада готова їх врахувати. Однак часу залишилося не так вже й багато - процедура по створенню Кіровоградського госпітального округу має бути завершена до 15 березня.

2 квітня 2011 року узгоджена система госпітальних округів по Кіровоградській області буде направлена на розгляд Міністерства охорони здоров’я та в Секретаріат Президента України.

Читайте також