У понеділок Кіровоград накрила злива, яка тривала близько трьох годин. За цей час випала більш ніж двомісячна норма опадів. На додачу – ще й гроза та град.
Вода залила вулиці у центральній частині міста (біля супермаркету "Сільпо"), на Ковалівці, дісталося на горіхи й віддаленим мікрорайонам. Легкові автомобілі й мікроавтобуси потрапляли у водяні пастки і глохли посеред дороги. Люди брели по коліна, а місцями – й по пояс у воді. Не діяли світлофори (спрацювала запобіжна система), через те, що вода потрапила в електрощитові, було знеструмлено деякі будинки. В окремих багатоповерхівках вода лилася стрімкими потоками з дахів прямо в під’їзди, затікала у квартири. Було підтоплено присадибні ділянки на вулицях Московській, Глиняній, Сухумській, у провулках Цегляному та Андріївському. У кількох місцях у центрі міста провалився асфальт.
Усього, за словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергія Коваленка, на ранок вівторка надійшло 28 повідомлень про аварійні ситуації. До ліквідації наслідків негоди було залучено 11 одиниць спецтехніки та 60 рятувальників міського підрозділу МНС, які визволили з водяного полону 23 автомобілі та один мікроавтобус, відкачували воду з присадибних ділянок і дворів приватних житлових будинків. Наслідки стихії ліквідовували також бригади міських комунальних підприємств "Кіровоград – Універсал-2005", "Аварійно-диспетчерська служба", КРЕПів, ЖЕКів.
Варто зауважити, що дехто з кіровоградців говорив про те, що наслідки зливи були б значно меншими, якби вчасно чистили вуличну зливову каналізацію. Запитували про це й журналісти у вівторок на прес-конференції у начальника головного управління житлово-комунального господарства міськради Олександра Хачатуряна. На це він відповів так:
– Зливову каналізацію постійно чистить КП "Універсал-2005", робили це і під час понеділкової зливи. Однак треба зважати на те, що за кілька годин випала двомісячна норма опадів – ніяка каналізація із цим не впоралася б, адже просто на це не розрахована. Як і стічні труби в багатоповерхових будинках. Це – стихія, таку ж картину можна було побачити і в інших містах України, коли там проходили сильні зливи.
Ускладнило ситуацію й те, що зараз опадає листя, яке, збите дощем, вкривало решітки водозливних колодязів. “Посприяла” й людська недбалість – побутовими відходами засмічено прилеглі до будинків території, котрі під час зливи вода несла на ці решітки.
А тим часом, за даними обласного центру з гідрометеорології МНС України, до 20 жовтня утримуватиметься прохолодна дощова погода, зливи у центральних, північних та західних областях пройдуть 14–15 жовтня.