Кількість захворювань на кишкові інфекції зросла порівняно з минулим роком майже удвічі

У Кропивницькому перевірять виконання закладами торгівлі та громадського харчування вимог чинного законодавства при виготовленні та реалізації харчових продуктів, а також наявність у працівників медичних карток і відміток про проходження медоглядів.
Таке рішення, у зв’язку із погіршенням в Україні епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на гострі кишкові інфекції, у тому числі групові випадки, прийняла міська комісія з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні.
Як повідомив під час засідання в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Кропивницькому Сергій Сидоренко, з початку року в Україні зареєстровано понад 90 спалахів кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждало 1815 осіб, з них 864 дитини. За аналогічний період 2015 року було зареєстровано 51 спалах, внаслідок якого постраждало 923 особи. Лише з початку липня поточного року зареєстровано 18 спалахів кишкових інфекційних захворювань.
Спалахи реєструвалися майже в усіх областях України, в тому числі – і в Кіровоградській (як повідомляла "ВГ", у Благовіщенську після відзначення в одному і тому ж кафе поминок та хрестин до лікарні з ознаками отруєння було госпіталізовано більше сорока чоловік).
Основним фактором передачі інфекції, відзначив Сергій Сидоренко, залишається харчовий, у більшості випадків пов’язаний з продукцією птахівництва.
Також у Кропивницькому буде посилений контроль за переміщенням живих свиней, утриманням, забоєм, переробкою та реалізацією продуктів і сировини з них, торгівлею живими тваринами та продуктами тваринного походження.
Таке рішення вимушена була прийняти оперативно скликана надзвичайна епізоотична комісія під головуванням заступника міського голови Наталії Дзюби у зв’язку з появою на території області збудника африканської чуми. Важливим елементом у такій боротьбі є повна і достовірна інформація про кількість поголів’я свиней на території міста. За словами начальника управління ветеринарної медицини в Кропивницькому Руслана Крайносвіта, така база даних в обласному центрі не створена.
– У той же час, у разі необхідності спалення інфікованих свиней, держава випплатить компенсацію власникам лише за зареєстроване поголів’я, – наголосив головний ветеринар міста.
Тож голови квартальних комітетів у Кропивницькому отримали доручення невідкладно скласти списки наявних на території обласного центру тварин.
Відповідальною залишається місія, покладена на патрульну поліцію, спецінспекцію та Держпромслужбу. Вони мають ліквідувати несанкціоновані продовольчі ринки, слідкувати, щоб реалізація живих свиней і м’яса здійснювалася виключно на територіях офіційних ринків за наявності відповідних ветеринарних документів. Великі сподівання комісія покладає і на громадськість. Щоб не було біди – телефонуйте 102, якщо побачите торгівлю м’ясом на вулиці чи у дворах.

Читайте також