За ці роки музей став живим осередком культури, де з інтересом спілкуються діячі науки і мистецтва, школярі, студенти та міська інтелігенція. За цей період у музею з’явилося безліч друзів та помічників, що є запорукою його подальшого успішного розвитку. Вони з радістю допомагають тобілевчанам у дослідницькій і пошуковій роботі, поповнюють фонди музею новими експонатами. Нині його зібрання налічує близько 12 тисяч предметів, серед яких матеріали про 250 представників письменницького цеху – наших земляків.
Як сказала на відкритті свята директор музею Катерина Лісняк, "без наших добрих друзів – живих і тих, що пішли з життя, – ми не змогли б так активно й плідно вести виставкову та культурно-просвітницьку роботу". Вона подякувала всім присутнім за співпрацю та вручила подяки Нінелі Смоленчук, Тамарі Яневій, Ларисі Гайді й багатьом іншим.
Першими подарунками співробітникам музею та гостям стали чудові пісні й романси у виконанні Вікторії Ділістьянової під акомпанемент Івана Криворучка з ДМШ № 1, Катерини Соломєєвої, Оксани Осадчук і Жені Кістерського з ДМШ № 2, а також квартету викладачів під управлінням Аліни Довгої з ДМШ № 3.
Серед тих, хто не забув привітати колектив музею з приємною подією, – керівник міської організації "Фронт змін" Олександр Горбунов, відомий кіровоградський краєзнавець Олександр Чуднов, поетеса заввідділом мистецтв Будинку культури "Авіатор" ДЛАУ Ніна Бредіхіна, невтомний колекціонер-краєзнавець Володимир Тютюшкін, поетеса Антоніна Корінь, видавець, поет і прозаїк із Санкт-Петербурга (який вважає себе кіровоградцем) Микола Бутенко, представники видавництва "МАВІК" Валерій Добробатько і Сергій Каракулін, співробітники обласного краєзнавчого музею, художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна та музею музичної культури ім. К. Шимановського.
Прийшов поздоровити музейників і перший заступник міського голови Сергій Табалов. Він тепло подякував співробітникам від імені міської влади і вручив колективу подяку "за високий професіоналізм, за вагомий внесок у розвиток музейної справи та культурно-масової роботи", а від себе особисто – картину пензля художника Олександра Хвороста "Юнкерське кавалерійське училище". Сергій Табалов сказав кілька слів про своє бачення розвитку мережі закладів культури в Кіровограді. Тут незабаром за його сприяння з’явиться карта з їх описом. А поки що потрібно провести повний моніторинг цих об’єктів.
Роман ЛЮБАРСЬКИЙ