Гуманізм переможе?

Зимуватимуть кіровоградські безпритульні в теплі й добрі чи шукатимуть невдовзі прихисток у теплотрасах, підвалах та на горищах – залежить від рішення міських депутатів.

Про це минулого вівторка в прес-клубі реформ розповіли секретар Кіровоградської міської ради Іван Марковський, директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і депутат міської ради Олег Краснокутський та виконавчий директор громадської організації "Територія успіху" Інга Дудник, що разом з іншими громадськими організаціями міста активно домагається надання даху над головою людям, яким ніде жити.

Уже третій рік у місті триває епопея зі створенням притулку для безхатьків – відтоді, як міські обранці ухвалили рішення про відкриття міського центру обліку та тимчасового перебування бездомних громадян. Тоді одним з аргументів на користь такого рішення стали слова Олега Краснокутського про те, що Кіровоград – єдиний обласний центр України, де такого притулку немає.

Центр, переконував депутат, дасть змогу забезпечити надання медичної допомоги та різноманітних соціальних послуг людям без постійного місця проживання, реєстрацію їхнього місця проживання або перебування (відсутність документів та реєстрації – одна з основних проблем, з якими стикаються безхатченки) тощо. Більшість депутатів підтримали пропозицію щодо створення центру. І він уже діє, надаючи бездомним названі вище послуги. А от приміщення, де б вони могли жити визначені в законодавстві дев’яносто днів (протягом яких працівники центру мають допомогти їм відновити втрачені документи, працевлаштуватися, віднайти родичів тощо), центр досі не має.

Донедавна міський центр обліку та тимчасового перебування осіб, що діє при міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, планували розмістити в колишньому ізоляторі тимчасового тримання УМВС у Кіровоградської області на вулиці 40-річчя Перемоги, 109. Однак, як з’ясувалося, це державне майно не може перейти в комунальну власність, а вкладати кошти в його капітальний ремонт міська влада не має права.

– Саме тому, – зазначив Іван Марковський, – на останньому засіданні міської ради Олег Краснокутський виніс на розгляд депутатів пропозицію щодо тимчасового розміщення притулку для безхатченків у старому корпусі міського соціального гуртожитку на вулиці Тельмана, 75 г, аби взимку знедолені не замерзли на вулиці. Однак дану пропозицію більшість депутатів не підтримала начебто через невдоволення людей, які проживають поруч. Та до міської влади зі скаргою на створення притулку для людей, які не мають житла, не зверталася жодна особа. Питання щодо тимчасового розміщення притулку в одному з двох корпусів міського соціального гуртожитку буде повторно винесено на розгляд депутатів Кіровоградської міської ради найближчим часом…

– Депутати мають зробити все можливе, – зазначив Олег Краснокутський, – щоб у такий складний для країни час люди не страждали лише тому, що для прийняття позитивного рішення не вистачає голосів.

Відповідаючи на запитання стосовно того, чи не загрожуватимуть чимось жителям довколишніх вулиць мешканці притулку, Інга Дудник сказала, що кожен, хто потраплятиме до нього, проходитиме медичну комісію. У разі виявлення якогось захворювання людину спрямовуватимуть на лікування, і лише після одужання вона повернеться до притулку. Його створення дасть змогу не лише порятувати життя безхатченкам, а й запобігати поширенню серед кіровоградців інфекційних хвороб, зокрема туберкульозу. Адже після обстеження в центрі хворі на туберкульоз повертатимуться до нього лише після лікування в протитуберкульозному диспансері.

Кошти на технічне оснащення притулку надає посольство ФРН в Україні (це грант, який виграв міський центр обліку та тимчасового перебування бездомних громадян для реалізації даного проекту). За кошти з міського бюджету здійснюватиметься фінансування поточних потреб мешканців притулку. Якщо, звичайно, депутати міської ради проголосують за тимчасове його розміщення в одному з корпусів міського соціального гуртожитку.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також