Громадський бюджет – ефективний засіб діалогу між владою та громадою

Стан реалізації у Кропивницькому проекту «Громадський бюджет» став основною темою обговорення на апаратній нараді міського голови Андрія Райковича з керівниками виконавчих органів міської ради у понеділок.
– Громадський бюджет – це, в першу чергу, інструмент прямої демократії, – наголосив директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Андрій Паливода. – Кропивницький вперше долучився до європейської практики громадського бюджету в 2017 році.
10 березня 2017 року було підписано меморандум про співпрацю між міською радою та Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ щодо впровадження проекту «Громадський бюджет» у Кропивницькому.
Андрій Паливода підкреслив, що для успішного впровадження партиципаторного бюджетування департаментом економічного розвитку, торгівлі та інвестицій було розроблено і затверджено міською радою положення про громадський бюджет та програму його реалізації на 2017 – 2020 роки. У ході впровадження громадського бюджету виникла необхідність у створенні постійно діючого органу, який би оперативно вирішував усі проблеми, що виникають в процесі партиципаторного бюджетування. Тож у липні 2017 року була утворена координаційна рада з питань громадського бюджету, до складу якої увійшли представники громадськості, депутатів та виконавчих органів міської ради.
У 2017 – 2018 роках департамент з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міськради організував три конкурси на найкращі народні проекти. Третій розпочато 1 квітня 2018 року, його результати заплановано оприлюднити 10 жовтня. Також Андрій Паливода звернув увагу на те, що кожного року фінансування громадського бюджету зростає: якщо у 2017 році на реалізацію проектів було передбачено три мільйони гривень, то цього року – вже 7 мільйонів гривень. Крім того, у конкурсі 2018 року виокремлено окрему категорію проектів – соціальні, спрямовані на поліпшення життєдіяльності та соціальної адаптованості людей з інвалідністю.
– На сьогоднішній день Кропивницький є першим містом в Україні, де виокремлено проекти соціального напрямку, – наголосив Андрій Паливода. – Передумовою цього стало те, що в процесі конкурсу 2017 року підтримувались переважно проекти, спрямовані на покращення благоустрою території міста, проведення культурно-мистецьких та спортивних заходів тощо. А от проекти, які мають соціальний напрямок, не були настільки популярними, оскільки розраховані лише на певну категорію людей. Кропивничани беруть активну участь у конкурсі проектів громадського бюджету. У 201 році їх надійшло 96, у 2018-у – 60. Не менш активні жителі обласного центру і в голосуванні.
На думку Андрія Паливоди, всі проекти були цікавими, креативними та корисними.
Серед проектів, які вже втілені в життя, Андрій Паливода назвав створення кінотеатру під відкритим небом, благоустрій скверу Покровського, арт-інсталяцію на вулиці Дворцовій, створення вільної Wi-Fi зони, шкільний марафон з роздільного збору відходів та інші.
– У Кропивницькому найбагатший і найвдаліший досвід впровадження проектів громадського бюджету, – наголосив Андрій Паливода. – Підтвердженням цього є запрошення до участі у ІІ Міжнародному форумі практиків партиципації «Громадський бюджет від А до Я». Захід зібрав понад 200 учасників та професійних модераторів з усіх міст України, де впроваджуються бюджети участі, а також гостей з Грузії, Молдови, Польщі та Великої Британії. Секретар міської ради Андрій Табалов, презентував наші досягнення на основній платформі форуму «Добрі практики громадського бюджету: український та міжнародний досвід».
Громадський бюджет є одним з ефективних способів комунікації міської влади з громадою міста та допомагає налагодити демократичний процес дискусії при прийнятті рішень щодо реалізації найбільш важливих проектів громадян за рахунок коштів міського бюджету, підкреслювалося на нараді.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Ціна на нафту відреагувала на діалоги між Сполученими Штатами та Китаєм.
В Головному управлінні розвідки України повідомили про наявність закордонних елементів у новій крилатій ракеті Російської Федерації, що отримала назву "Бандероль".
"Окрім Путіна, немає жодної іншої альтернативи": Єрмак висловився про умови діалогу з Росією.
Теги