ГРИП ТА ГРВІ ВЖЕ НАГАДАЛИ ПРО СЕБЕ

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Любов Пивоварчук на традиційній вівторковій прес-конференції повідомила, що у вересні цього року захворюваність на ГРВІ коливалась від майже 40 до 80 випадків на 10 тисяч населення – у третій декаді першого місяця осені. Це спонукало медиків з 27 вересня ввести перший етап плану заходів щодо профілактики та боротьби з грипом та іншими ГРВІ в пологових будинках, дитячих, інфекційних стаціонарних лікувальних закладах та інтернатах міста.

У жовтні цього року інтенсивний показник захворюваності на 10 тисяч населення становить майже 70 випадків. Порівняно з аналогічним періодом минулого року спостерігається зростання кількості хворих на 21 відсоток.

Були зафіксовані й тяжкі випадки перебігу хвороби. Такі хворі були госпіталізовані в інфекційні стаціонари міста, серед них – 96 дітей (32-є – віком до року) та 19 дорослих.

З огляду на погіршення ситуації із захворюваністю на ГРВІ гостро постала проблема вакцинації населення. Станом на 15 жовтня вакциною проти грипу "Ваксигрип" щеплено 22 працівники міської санітарно-епідеміологічної станції, які перебувають на передньому краї боротьби із хворобою. Надалі буде вакциновано медпрацівників усіх міських закладів охорони здоров’я, а це 1099 осіб.

Зараз усі медичні установи опалюються, температурний режим відповідає нормі. Готова госпітальна база для прийому хворих на ГРВІ та грип з тяжким перебігом, є необхідний запас противірусних та жарознижуючих препаратів, а також антибіотиків, у реанімаційному відділенні є апарати штучної вентиляції легень. Медичний персонал у достатній кількості забезпечений засобами індивідуального захисту, в аптечній мережі міста вистачає противірусних та протигрипозних засобів.

Медики переконані, що найбільш дієвим захистом від грипу є вакцинування. Варто при цьому зазначити, що щеплення – платна процедура. Одна порція вакцини коштує близько 70 гривень. Керівникам підприємств та організацій було запропоновано організувати відповідну вакцинацію працівників, а щоб процедура відбувалась з дотриманням правил зберігання вакцини, здійснюватимуть її в лікувальних закладах. Про щеплення дітей потрібно потурбуватись батькам. Вони повинні зробити відповідну заявку, і необхідна кількість препарату тоді буде закуплена. Зараз в Україні зареєстровані такі вакцини вітчизняного виробництва, як "Грипул-плюс", "Грипул-нео", російська – "Петрофакс" і французька – "Ваксигрип". Вакцинація проходитиме за всіма вимогами до здійснення такої процедури. Якщо пацієнт забажає, буде здійснено ряд відповідних аналізів, обов’язковий – огляд терапевта, щоб стан здоров’я людини відповідав нормі та вимогам для проведення щеплення.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також