Літо. Спека. Пора відпусток. «Ні, – сказала я собі. – Треба йти. А раптом публіки буде обмаль. Незручно ж…»
Ідеться про виставку в галереї мого товариша Миколи Цуканова, яку він з гордістю анонсував ще місяць тому. Своє мистецтво графіки представив народний художник України, академік Національної академії мистецтв, ректор Національної академії мистецтв та архітектури, президент академії Андрій Чебикін.
Та, як з’ясувалося, побоювання, що народ не збереться, були марними. І сумніватися в культурних запитах нашої вельмишановної публіки титулованому киянину не довелося. До речі, разом з експонентом до нашого міста завітав ще один маститий киянин редактор журналу «Образотворче мистецтво» Олександр Федорук, котрий отримав можливість представляти виставку з позиції «стороннього нестороннього» учасника і говорити про творчість народного художника так, як сам він про себе через скромність, можливо, й не скаже. А від імені кіровоградських шанувальників живопису нашого гостя вітав заслужений журналіст України мистецтвознавець за першою професією Броніслав Куманський, давши високу оцінку творчим пошукам митця. Серед численних експонатів виставки – роботи в техніці станкової графіки і акварелі.
Справедливо зазначив у своєму привітальному виступі художник і педагог Валерій Давидов, що до графіки в нас зовсім не таке ставлення, як, скажімо, до олійного живопису. Висловлюючись конкретніше, ми просто мало знаємо про цю техніку. І наш галерист зробив велику справу, давши можливість переконатися, на які дива здатні пензель і туш в руках майстра. Варто згадати такі роботи, як «Лист від сина», «Карпати. Високі гори», «Гуцул Верховини»… Деякі роботи, як, наприклад, «Вітер», виконані в абстрактному стилі, особисто мене не зачепили. Зате теплотою пронизані авторські акварелі «Кафе у Балаклаві», «Художник біля моря», кілька ліричних автопортретів. Андрій Чебикін багато працює в техніці книжкової графіки, ілюструючи книги і класиків, і сучасників. В експозиції було представлено кілька ілюстрацій до збірки Івана Франка «Зелене листя» і ілюстрації до поезій Івана Драча
Багато доброго можна сказати і про педагогічну діяльність Андрія Володимировича, про його майстерню вільної графіки. Багато учнів Чебикіна стали відомими і навіть титулованими художниками, лауреатами конкурсів і виставок.
Валентина ЛЕВОЧКО