Готуються до реконструкції Центрального скверу
У Кропивницькому тривають підготовчі роботи в рамках реконструкції Центрального скверу: розпочалося засипання аварійних підвалів, які розташовані з боку зупинки громадського транспорту по вулиці Гоголя.
Про це повідомляє Дмитро Костишин, представник ТОВ «Укрсфера», яка орендує вказану земельну ділянку. За його словами, підготовчі роботи передбачають також комплекс геологорозвідувальних робіт. Експерти перевірять, чи є під сквером ще підвали або аварійні
пустоти.
– Орієнтовна площа підвалів, які зараз засипають, – близько ста квадратних метрів. Ми вже замовили геологорозвідувальні роботи, які будуть проводитися в центральній частині скверу. Зараз ні в кого немає точних даних, чи є якісь ще підземні проходи або пустоти від цього підвалу. Тому ми маємо пересвідчитися, що під час реконструкції буде вжито всіх необхідних заходів, щоб сквер був безпечним, – розповів Дмитро Костишин.
У рамках проведення вказаних заходів видалили два дерева безпосередньо над підвалом, третє намагаються зберегти.
Окрім засипання підвалів, виконають також інші демонтажні роботи. Йдеться про демонтаж лавок, баків для сміття, зняття плит, які передадуть на баланс комунального підприємства “Благоустрій”. Видалять і старі інженерні мережі, кабелі для освітлення тощо. У період підготовки до скверу заведуть тимчасові комунікації, щоб забезпечити електроенергію та водопостачання для техніки, яка там працює.
– Після плануємо санітарне обрізання дерев згідно з нормами. Зрізи будуть оброблені спеціальним розчином для дезінфекції та герметизації, запобігання обмороженню дерев, – пояснив Дмитро Костишин.
Раніше повідомлялося про такі заплановані роботи:
Санітарна обрізка дерев та видалення аварійно небезпечних. Видалять сухостій (дерева, які вже загинули), всього на території скверу 10 таких дерев, в тому числі 2 – над підвалами. Санітарна обрізка рекомендована експертами з озеленення з метою збереження та продовження життя дерев.
Тимчасово родючий шар ґрунту знімуть, не чіпаючи дерев, і збережуть на час робіт. Пізніше, під час озеленення, його повернуть назад, додавши родючий грунт.