З 11 по 14 липня кропивничани і гості міста могли долучитися до заходів, що відбувалися у рамках Національного мистецького фестивалю «Кропивницький». Перед його початком, ознайомившись з програмою, я пожалкувала, що не було моєї улюбленої локації – театральної (у форматі Кропфестів минулих років). Проте цьогорічне дійство, розгорнуте на Площі героїв Майдану, не примусило сумувати. Було креативно, весело, пізновально, захоплююче, інтригуюче. Вважаю, кожен відвідувач зумів втамувати свою мистецьку спрагу, дізнатися багато нового й цікавого.
Але найбільше мене зачепив проект «Герої серед нас». Його постійна ведуча Анжеліка Рудницька, журналіст, співачка, майстриня, етнограф, а останнім часом й волонтер. Її графік настільки щільний, що часу залишається хіба що на сон. Музичний десант під її керівництвом відправляється до прифронтових територій на Схід. Без таких поїздок вона вже не уявляє свого життя.
У проекті «Герої серед нас» Анжеліка розповідає про незвичайні історії героїзму звичайних людей – наших земляків. Кожна історія примушує замислитися над психологією того чи іншого вчинку. Наприклад, що стало мотивацією для дванадцятирічного Сергія Розова взимку, ризикуючи власним здоров’ям, стрибнути у крижану воду Інгулу і врятувати маленьке цуценя, що впало під кригу. Напевне, бажання допомогти і врятувати від загибелі.
Це ж почуття рухало діями Людмили Кожанової, яка, не маючи власних дітей, виховує десятьох, яких усиновила. Вона створила дитячий будинок сімейного типу і любить усіх своїх вихованців, як рідних.
Інеса Ковпак, керівниця громадської організації «Серця матерів» прагне допомагати українським військовим, які боронять рідну землю на сході України. Кропивничани пам’ятають, як на площі Богдана Хмельницького восени 2014 року з’явився волонтерський намет. Його робота не тільки нагодувала, зігріла, озброїла, одягла, взула тисячі українських воїнів, а й об’єднала земляків-кропивничан заради допомоги українській армії. Сьогодні волонтерська діяльність цієї відважної жінки продовжується. Створено ветерано-волонтерський Центр «СМАйЛ», де надається допомога учасникам АТО (ООС). Бійці повертаються у реальне життя не лише фізично, а й психологічно, ставши повноправними членами соціуму. Ще одна героїня - одинадцятирічна Олеся Присяжнюк, котра вже три роки займається волонтерством. Вона стала своєрідним «янголом життя» для онкохворих дітей, бо знає про хворобу з власного досвіду. Їй вдалося за допомогою інших подолати цей страшний недуг. І тепер дівчина дарує надію на видужання іншим.
Герої проекту переконані, що одна людина не може змінити світ, але кожен здатен змінити світ для когось.