Фотохроніка Революції Гідності

У художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відкрилася тематична фотовиставка «Революція Гідності. Хроніка подій», присвячена трагічним подіям на Майдані 2014 року. Вперше її демонстрували 20 лютого 2015 року.
В експозиції – тридцять світлин відомих у Кропивницькому фотографів – членів Національних спілок журналістів і фотохудожників України Олександра Коломінова, Ігоря Демчука, Олександра Шулешка, Олега Шрамка, Юрія Лебедєва, які були свідками тих подій і фотокамерами зафіксували якщо не все, то майже все, що відбувалося в той переломний для нашої держави час: трагедію 30 листопада 2013 року в Києві на Майдані та хроніку подій тоді ще в Кіровограді (мітинги 2 та 8 грудня 2013-го, 22, 24 та 26 січня – вже 2014-го на тодішній площі Кірова перед будівлею Кіровоградської облдержадміністрації, вікна якої були забарикадовані мішками, ходу патріотично налаштованої молоді 22 січня, присвячену вшануванню пам’яті вбитого під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві Сергія Нігояна, похорон Героя Небесної сотні Віктора Чміленка 22 лютого, знесення пам’ятників діячам радянського режиму Леніну та Кірову 22 та 23 лютого, бурхливі події в міській раді 24 лютого, антиросійський мітинг 2 березня, а ще історичне фото з далекого 2004-го під назвою «Так починалось»).
Слід зазначити, що фотовиставка є пересувною. У минулому році її розгортали в художній школі ім. О. Осмьоркіна напередодні Дня захисника України під час творчої зустрічі з випускником школи – художником і воїном Ігорем Поповичем, який має нагороду «За оборону Донецького аеропорту», та до Дня гідності і свободи – в міській раді.
У 2018 році ж році вирішено представити виставку в музеї, адже незабаром відбуватимуться мистецтвознавчі читання до дня народження Олександра Осмьоркіна і їх учасники (студенти художньо-графічного факультету мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка) матимуть можливість ознайомитися з фотохронікою подій Революції Гідності, рушійною силою якої було саме студентство.
Віта ЧЕРНОВА,
директор
художньо-меморіального
музею О.Осмьоркіна

Читайте також