FATA MORGANA, або Власнику кожного торгового лотка – по державному акту на землю

Не порозумівшись з приватним підприємством, яке, згідно з укладеними договорами, надає їм місця для торгівлі, вони знайшли винуватця своїх проблем в особі міської влади. Завдяки телеканалу "TTV" цим торговцям вдалося сказати все, що вони думають з цього приводу, в ефірі. Телепередача відбулася у традиціях каналу – зі звинуваченнями посадовців виконавчих органів міськради в корупції та інших тяжких гріхах.

Почалося ж це протистояння з того, що приватне підприємство "Кіровоград-Буд-Дизайн", яке орендує землю під ринком "Черемушки" та розташоване на ній комунальне майно, вирішило здійснити там реконструкцію. Не хочеться детально обгрунтовувати потребу в цій реконструкції – нинішній стан ринку "Черемушки" явно не радує око. Непривабливість цієї території уже позначається на обсягах продажів, що відчуло й багато приватних підприємців, які торгують на "Черемушках". І більшість з них підтримала ідею перебудови ринку. Було розроблено відповідний проект. Та знайшлися захисники народу, для яких предметом критики влади може бути і холодна зима чи жарке літо. Вони заходилися переконувати торгуючий люд у тому, що майбутня реконструкція – це обман, який чинить влада з метою вижити їх з ринку. В це повірили деякі торговці, зокрема ті, які не задоволені тарифною політикою ПП "Кіровоград-Буд-Дизайн". (На думку деяких власників розташованих там магазинів, це підприємство бере з них завеликі гроші за послуги з утримання території. Хоча вони самі ж розписалися у відповідних договорах з цим ПП.)

Особливо припала до душі деяким підприємцям ідея про їхнє начебто священне право на земельні ділянки під лотками та магазинчиками. Як і для героїв Коцюбинського, такі ділянки стали для декого fata morgana – маревом, міражем. Ці торговці заходилися вимагати соціальної справедливості: "Землю – тим, хто на ній працює".

І все ж ввести себе в оману дали не всі бізнесмени з "Черемушок". Це підтвердилося позавчора на зустрічі близько сорока підприємців з міським головою та керівниками ряду виконавчих органів міської ради. Було зачитано адресований міському голові лист за підписом 27 підприємців про те, що ринок "Черемушки" через непривабливість втрачає покупців і що проект реконструкції, запропонований підприємством "Кіровоград-Буд-Дизайн", цілком влаштовує тамтешніх торговців.

Щоправда, підприємець Дмитро Хох і після цього продовжував стояти на тому, що, мовляв, кожному торговцеві слід віддати клапоть землі, на якій розташований його лоток. Цю, на перший погляд, чудову теорію розвінчав Сергій Жаданов – такий же, як і Хох, приватний підприємець. Закликавши підприємців стримати емоції, Жаданов висловив своє розуміння ринку як єдиного комплексу, земля під яким має належати одному cуб’єкту господарської діяльності. Також Сергій Жаданов не сумнівається у тому, що реконструкція ринку "Черемушки" – на часі. При цьому підприємець поділився занепокоєнням з приводу того, що чимало магазинів, зведених на "Черемушках", не зареєстровано в бюро технічної інвентаризації.

Міський голова Володимир Пузаков погодився із Сергієм Жадановим у тому, що це питання потрібно вирішувати по-діловому, без емоцій. "Вас намагаються використати", – сказав Володимир Тихонович, маючи на увазі те, що в декого із місцевих громадських діячів уже розпочалася передвиборча сверблячка. До мудрості закликав торговців і заступник міського голови Микола Цуканов.

Начальник управління містобудування та архітектури міської ради Григорій Литвин застеріг підприємців від ідеї викупу земельних ділянок заради їхнього ж блага.

Так, згідно з чинним законодавством, вільну землю для ведення на ній комерційної діяльності може бути продано лише з аукціону, а це означає що підприємці ризикують можливістю працювати на ринку "Черемушки". Не з капіталами цих людей змагатися на земельному аукціоні. У разі проведення відкритих торгів землю під "Черемушками", швидше за все, викуплять "грошові мішки" зі столиці.

Шкода, що цього підприємцям із ринку "Черемушки" не роз’яснили їхні так звані захисники.

Віктор ІВАНЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також