Епідемія грипу триває

Ситуація із захворюваністю на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип в області протягом першого тижня 2017 року майже не змінилася – загальна кількість пацієнтів закладів охорони здоров’я, які хворі на ГРВІ, не збільшилась. На цьому наголосив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко на апаратій нараді в облдержадміністрації.
Посадовець повідомив, що нині епідеміологічний поріг перевищено на 20 адміністративних територіях Кіровоградщини. Летальних випадків від ускладнень не зафіксовано. Лабораторні дослідження підтверджують переважно захворювання на парагрип, проте є поодинокі випадки вірусу грипу А. За словами Олега Рибальченка, за останній тиждень в області додатково щеплено від грипу ще 180 осіб.
– Спостерігаємо підвищення епідпоказника в Кропивницькому, Олександрії, Світловодську, а також у Бобринецькому, Вільшанському, Голованівському, Долинському, Кіровоградському, Компаніївському, Новоархангельському, Новомиргородському і Устинівському районах. На цих територіях ми рекомендуємо обмеження великого скупчення людей, зокрема і відвідування навчальних загальноосвітніх закладів, – підкреслив директор профільного департаменту облдержадміністрації. – Керівникам зазначених територій рекомендовано продовжити канікули у школах ще на тиждень.
– Загалом, враховуючи погодні умови, ми передбачаємо найближчим часом зниження епідеміологічних показників і вже спостерігаємо зменшення кількості відвідувачів лікувальних закладів, – підсумував Олег Рибальченко.
А тим часом, у кропивницьких школах та деяких навчальних закладах області продовжили канікули до 16 січня.
“Вечірня газета” зібрала найважливіші правила, дотримуючись яких ви мінімально ризикуватиме захворіти.
1. Перед виходом на вулицю необхідно змащувати слизову носа оксоліновою маззю, будь-якою рослинною олією, дитячим кремом, щоб створити бар’єр для проникнення вірусу.
2. У розпал епідемії потрібно мити підлогу в квартирі з хлоркою щодня і провітрювати приміщення раз на годину.
3. Приходячи з вулиці, слід обов’язково мити руки з милом, а поза домом частіше протирати руки спиртовими серветками. З особливою обережністю потрібно відвідувати громадські вбиральні
4. Не можна торкатися брудними руками до обличчя, особливо до рота, носа, очей.
5. Сон повинен бути повноцінним – не менше 8 годин на добу.
6. Щоб не підхопити вірус, потрібно приймати мультивітаміни, їсти журавлину, ківі, цитрусові, смородину (заморожену, перетерту з цукром), мед, курку і рибу. На день – не більше половини лимона або трьох мандаринок, близько 150 г курячого м’яса або 200 г риби, по 50 г смородини, меду і журавлини.
Щоранку бажано пити чай з імбиром і медом. Крім того, 2-3 зубчики часнику, дві головки цибулі на день допоможуть впоратися з дисбактеріозом кишечнику, через який у людини знижений імунітет.

Читайте також