Два роки роботи: є чим пишатися і до чого прагнути

Два роки на посаді міського голови Кропивницького перебуває Андрій Райкович. І два роки працює депутатський корпус сьомого скликання. За цей час в місті зроблено чимало добрих справ. Не помітить позитивних перетворень у різних сферах життєдіяльності - від благоустрою міста до роботи громадського транспорту – лише сліпий.
Охарактеризувати стан справ у міському господарстві, розповісти про успіхи та прорахунки, досягнення та невирішені проблеми ми попросили керівників депутатських фракцій міської ради. Ось їхній погляд на те, що вже вдалося зробити і над чим ще треба попрацювати.
Олександр Шамардін, голова фракції “Рідне місто”:
– За два минулих роки було зроблено чимало доброго. Зокрема, це і придбання автобусів та тролейбусів, що дозволило значно покращити пасажирські перевезення у нашому місті, з’єднати транспортним сполученням віддалені мікрорайони. Є ще чимало скарг від пільговиків, пенсіонерів на роботу маршрутних таксі. Над усуненням недоліків працюємо.
Був період, коли частина депутатського корпусу не могла рухатися у правильному напрямку, відстоюючи свої суто партійні інтереси. І те, що нарешті вдалося налаштувати народних обранців на продуктивну роботу, є пряма заслуга як міського голови Андрія Райковича, так і секретаря міської ради Андрія Табалова. Міська рада зараз продуктивно працює, вирішуються актуальні для міста проблеми, питання мешканців.
Депутати – це ті люди, які постійно спілкуються із своїми виборцями, знають всі їхні потреби. Тому ми доносимо свої пропозиції керівникам міста, і радує те, що вони не відмахуються, а роблять все для їх вирішення.
Олександр Цертій, голова фракції ВО “Батьківщина”:
– Налагоджувалася співпраця з міським головою дещо складно. Були і позитивні моменти, і недоліки. З позитиву зазначу, як і всі мешканці нашого міста, – це придбання тролейбусів та автобусів. Ситуація в сфері перевезень пасажирів суттєво змінилась на краще. І в цьому є заслуга міського голови, адже він, як ніхто інший, лобіював прийняття і контролював виконання відповідної програми.
Але вирішення чекає проблема опалення в оселях містян. Стара система потребує радикального оновлення. Її термін експлуатації вже вичерпаний. Зараз потрібно робити конкретні рішучі кроки, розробляти стратегію та терміново її впроваджувати. Я на цю проблему звертаю увагу весь час і сподіваюсь, що саме до наших пропозицій міський голова дослухається. Адже, якщо в цьому напрямку не відбудеться позитивних зрушень, то у теплопостачанні може настати колапс.
Вадим Дрига, голова фракції партії “Наш край”:
– Усі містяни сьогодні бачать позитивні зміни, які відбулись у Кропивницькому за останніх два роки. Великогабаритний транспорт пішов у віддалені куточки нашого міста, зокрема, на мій виборчий округ. Відбувся прорив і у медичній галузі обласного центру – запрацювали гемодіалізний та судинний центри, повністю оновлено та реформовано пологовий будинок №1, зараз працюємо над створенням госпітального округу. Так само значна увага приділяється розвитку освіти – ремонтуються навчальні заклади, спортивні зали в них, оновлюється матеріальна база шкіл. Ввели в дію потужний і при цьому енергоефективний тепловий вузол, який обігріває ЗОШ №17 та найближчі до неї три дитячих садки.
Є, звичайно, питання, які не можна вирішити одним махом, адже загальноекономічна ситуація в країні доволі складна. Однак позитивні зрушення відчутні. Словом, місто розвивається, і в цьому є значна заслуга міського голови. Він склав іспит на спроможність керувати обласним центром. У нього це добре виходить.
Анна Ніжнікова, голова фракції партії “Опозиційний блок”:
– Наша фракція не відносить себе до команди міського голови. Але ми спільно вирішуємо питання важливі для наших громадян, і у нас немає суперечок. Передусім, це всі соціальні рішення міської ради, проекти, спрямовані на покращення життя містян. Наприклад, зуміли забезпечити безкоштовні перевезення соціальних працівників, на черзі – пільгові категорії населення. Радує те, як ставиться міський голова до освітньої галузі, до всієї бюджетної сфери загалом. Надалі є над чим працювати, для цього нас і обрали люди.
Віталій Пінчук, голова фракції партії “Самопоміч”:
– Я не заздрю нашому міському голові – при такій різноманітності думок депутатів потрібно знаходити ту раціональну середину, яка задовольнить всіх без винятку. І якщо є певні питання, які ще не вирішені, то значить, ми, депутати, не змогли донести до Андрія Павловича їх важливість, актуальність. А поки що зазначу, що зараз все робиться для того, щоб місто успішно функціонувало. Можливо, задумане виконується не на всі сто відсотків, але позитивні зрушення відчувають мешканці міста.
Якщо наші виборці кажуть, що мер поганий, значить, погані і міські депутати. І тут ми повинні, попри всі розбіжності наших позицій, налаштуватись на спільну роботу. Робимо і будемо робити все на благо наших земляків, щоб місто поступово перетворювалось на сучасний обласний центр, благоустроєний та комфортний для проживання.
Рафаел Санасарян, голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка:
– Зроблено чимало, але потрібно зробити ще більше. Зараз наша міська рада, як і її виконавчі органи, відкриті для містян. І в такій відкритості та доступності я вбачаю позитив. Наша каденція, як і каденція міського голови, ще не завершена, тому є куди рухатись, покращувати нашу співпрацю.
Очевидно, що люди зараз не байдужі, вони жваво цікавляться політикою, часто ставлять незручні запитання як депутатам міської ради, так і керівництву міста, намагаються впливати на прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Я сподіваюсь, що ми, депутати, і міський голова, зробимо все для того, щоб рада була більш ефективною, прозорою у прийнятті рішень та відкритою для наших виборців.
Сергій Капітонов, голова фракції ВО “Свобода”:
– Нам вдалося домогтися того, що міський голова став прислуховуватись до думки депутатів, які знаходяться в опозиції, як і до думки представників громадськості, які приходять на сесійні засідання, щоб висловитись з того чи іншого питання. Бачимо позитивні зрушення в роботі комунальних служб, які здійснюють благоустрій, озеленення міста, освітлення вулиць, ремонт доріг.
Придбали великогабаритний транспорт для пасажирських перевезень. Тролейбуси вже рік працюють, вдалося налагодити їх безперебійний рух, і люди дуже задоволені. А от з автобусами поки що багато невирішених питань: визначені маршрути не завжди задовольняють людей, скаржаться на вартість проїзду. Думаю, з часом і тут все систематизується. Правда, коли закуповували цей транспорт, наша фракція наполягала на тому, щоб віддавали перевагу нашому вітчизняному виробникові. Але вирішили купити білоруські. Хоча, у будь-якому випадку, це позитив для міста, щоб приватні перевізники не диктували свої умови.
Прикро, але досі не вдалося затвердити проект пам’ятника героям Небесної сотні на центральній площі міста. В цьому напрямку потрібно прискорити роботу, бо вже чотири роки пройшло з часу тих трагічних подій, а ми все ніяк не можемо визначитись із меморіалом. А от пам’ятник жертвам голодоморів встановили. Було багато суперечок, яким він має бути, але більшість громади підтримала саме існуючий варіант.
Михайло Бєжан, голова фракції партії “УКРОП”:
– Я вперше був обраний депутатом міської ради. Мій округ – 101-й мікрорайон. І у вирішенні проблем цього мікрорайону велику допомогу надають працівники виконавчих органів міської ради – профільних управлінь та відділів, управління апарату міської ради. Не обходить увагою цю околицю міста і міський голова Андрій Райкович. Тому і вдалося зробити чимало. Це і ремонти доріг, прибудинкових територій, встановлення дитячих майданчиків, ремонт житлового фонду та ліфтового господарства. Люди дякують за це, але й звертають увагу й на недоліки, які накопичувались роками. Зрозуміло, що вирішити все і одразу за такий невеликий термін неможливо. Але те, що міський голова не залишається байдужим до проблем громади, радує.
Також не можу не зауважити, що поступово налагодилась і робота депутатського корпусу, на сесійних засіданнях ми конструктивно вирішуємо загальноміські проблеми. І в цьому також є велика заслуга міського голови. Він був обраний вперше на таку високу посаду. Але його досвід керівника потужного підприємства постійно дається взнаки. Андрій Райкович ставить перед собою та депутатським корпусом пріоритетні завдання і невпинно просувається до поставленої мети. Вміє організувати роботу як депутатського корпусу, так і працівників структурних підрозділів міськвиконкому.
Андрій Табалов, секретар міської ради:
– Головне досягнення за два роки роботи міської ради – це те, що вона, незважаючи на певні політичні протистояння, все ж таки ефективно працює над вирішенням численних проблем нашого міста. І не остання заслуга в цьому – саме міського голови Андрія Райковича. Всі рішення приймаються у демократичний спосіб. Свою думку мають змогу донести до керівництва міста не лише депутати міської ради, а й представники громадськості, які мають змогу виступати з трибуни ради, поставити незручні для декого запитання, вимагати звітів тощо. Повірте, такої відкритості немає навіть в обласній раді. Там відсутня практика надання вільних виступів для представників громади з трибуни перед депутатським корпусом.
Міська рада цього скликання чує і громаду, і різноманітні думки депутатів. А є депутати, які стали ними вперше. І це нормальна робота, яка дає можливість подивитись на проблему під різними кутами та прийняти правильне рішення. Тому я вважаю, що всі рішення, які приймаються цим скликанням міської ради, є абсолютно виваженими, демократичними та легітимними. Щоб не казали громадські активісти з приводу ухвалення тих чи інших рішень - не може бути так, щоб взагалі не було критики. Всім все одно не вгодиш...
Нам вдалося запровадити нову форму співпраці з громадою – громадський бюджет. Ми зробили чудовий Покровський сквер! Відтепер це прекрасне місце відпочинку для наших містян. І все завдяки тому, що активісти проявили ініціативу, запропонували свій проект, а міська влада допомогла його реалізувати. Кілька років тому ніхто з членів територіальної громади не міг навіть уявити, що його голос не те що буде врахований, а його ініціатива буде профінансована.
Наші передвиборчі програми з міським головою на вісімдесят відсотків збігаються. Тому нам комфортно працювати разом. У нас багато в чому спільне бачення на вирішення тієї чи іншої проблеми. Зроблено серйозний крок у реформуванні комунального транспорту. Вдалося навести лад у місті, примусити добросовісно працювати комунальні служби, ЖЕО. Це начебто маленькі та непомітні кроки, але я скажу, що, зустрічаючись з людьми, і чую їхні схвальні відгуки. Змінилися у своїх підходах до роботи і працівники виконавчих органів міської ради. І це дає позитивний результат у співпраці громади, депутатського корпусу та безпосередніх виконавців.
Міський голова зібрав потужну команду, кожен член якої відповідає за певний напрямок роботи. Я допомагаю міському голові реалізовувати його програму. Але, звичайно, у мене є ряд ідей щодо реалізації власних проектів, започаткованих раніше. Серед основних - це побудова притулку для безпритульних тварин, реконструкція міського сміттєзвалища.
Нещодавно депутати прийняли рішення про передачу до комунальної власності житлового будинку для військовослужбовців на вулиці Космонавта Попова, 16/17. Це особлива для мене подія, бо свого часу, у 2014 році, будучи народним депутатом України, я ініціював його добудову перед міністром оборони Валерієм Гелетеєм, і доклав чимало зусиль для того, щоб у місті було розпочато будівництво другої черги цього багатоквартирного будинку. І ось будинок завершено. Вважаю, що це і мій особистий внесок в розбудову нашого міста.
Працюватимемо разом! А люди згодом оцінять, чи вдалося нам зробити Кропивницький одним із кращих обласних центрів України.

Читайте також