ДОСТУПНІ ОМРІЯНІ КВАДРАТНІ МЕТРИ

Про стан справ із довгобудами поінформував присутніх начальник управлін- ня капітального будівництва міської ради Віктор Ксеніч ("ВГ" детально розповідала про це в одному із минулих номерів). Він також висловив ряд пропозицій щодо того, як скористатися можливостями, наданими урядом, найбільш раціонально. Так, на його думку, слід відмовитися від добудови "законсервованих" житлових споруд, по яких тривають судові процеси щодо визначення власника (зокрема, на вулиці Васнєцова, проспекті Перемоги, біля залізничного вокзалу), тих об’єктів, які в поганому стані й потребують значних капіталовкладень, а сконцентруватися на новому будівництві. Найбільш перспективною, вважає начальник управління, є ділянка по вулиці Жадова, де нещодавно був уведений у дію один будинок, є певна інфраструктура, прокладені комунікації тощо. Таким чином, можна буде дотриматись визначеної урядом вартості одного квадратного метра житла, яка не повинна перевищувати восьми тисяч гривень, а для працівників бюджетної сфери – не більше чотирьох тисяч гривень.

Депутат міської ради Володимир Шведов, зазначив, що, на його думку, пріоритет при визначенні та розробці проекту потрібно надати малоповерховій забудові, адже три-, чотириповерхові будинки на два під’їзди будуть більш економічно вигідними для майбутніх інвесторів (а це важливо для Кіровограда, мешканці якого мають досить невеликі статки). До того ж, це дозволить скоротити й терміни будівництва – до одного сезону.

Стосовно кредитної складової Василь Дзядух зауважив, що в цьому напрямку повинні попрацювати з банками органи місцевої влади, щоб отримати гарантії реальних процентних ставок для бажаючих узяти позику. Василь Онисимович дав доручення керівнику відділу житла провести роботу з визначення бажаючих узяти участь у програмі, які перебувають у загальноміській черзі на отримання житла, роз’яснити умови участі у програмі, розрахованій до 2017 року. Управління земельних ресурсів міської ради повинне прискорити визначення меж земельної ділянки, а фахівці управління містобудування та архітектури спільно з членами містобудівної ради мають потурбуватися про якнайшвидшу розробку проекту майбутнього будинку.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також