»Доступні ліки» – не для статистики, а для людей

У Кропивницькому з квітня 2017 року успішно реалізується урядова програма «Доступні ліки», яка передбачає забезпечення жителів обласного центру ліками за доступними цінами або безкоштовно при серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті ІІ типу та бронхіальній астмі.
Програма “Доступні ліки” насправді працює не для статистики, а для здоров’я людей. Мета програми – забезпечити кожного громадянина України життєво необхідними лікарськими засобами, які підвищать якість їхнього життя і попередять виникнення ускладнень та передчасну смерть.
У міському бюджеті Кропивницького на 2017 рік на реалізацію урядової програми «Доступні ліки» передбачені 3077,3 тис. гривень за рахунок субвенції з державного бюджету.
Ці кошти розподілені між чотирма закладами охорони здоров’я: два центри первинної медико-санітарної допомоги, окрема амбулаторія загальної практики – сімейної медицини та державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина №19 МОЗ України».
На даний час лікувально-профілактичними закладами комунальної власності міста укладені договори з 12 аптечними закладами, які виявили бажання взяти участь у даному проекті: ПАТ «Ліки Кіровоградщини», ТОВ «Аптекар-груп», ТОВ «Інкопмарк Медсервіс», КП «Кіровоградфармація», ТОВ «Ліки плюс», ПП «Лікарня Святого Луки», ПП ПВФ «Ацинус», ПП «Інвіта-Сервіс Плюс», ТОВ «Епсилон», ТОВ «Реній Фарм» (м. Харків), ТОВ «ЯМТ», ФОП Сьомка Валентина Михайлівна. Відпуск лікарських засобів здійснюється у 42 аптеках та аптечних пунктах, які розташовані у різних мікрорайонах міста.
За щомісячними статистичними даними МОЗ України лідером програми серед інших є Кіровоградська область. А серед районів Кіровоградщини Кропивницький займає друге місце.
Як і в країні в цілому, у місті існує певний дефіцит ліків, пов’язаний з роботою дистриб’ютерів, постачальників та імпортерів, ця проблема вирішується на рівні МОЗ України.
Станом на перше червня закладами охорони здоров’я виписано 23760 рецептів за програмою «Доступні ліки», з них: серцево-судинні захворювання – 85,6 відсотка; цукровий діабет – 13,1 відсотка; бронхіальна астма – 1,3 відсотка.
Аптеками відпущено 17724 лікарських засобів за виписаними рецептами на загальну суму 770,9 тис. грн, що складає 112,8 відсотка від затверджених видатків на відповідний період або 25,1 відсотка від річної суми.
Лікувально-профілактичними закладами міста проведені розрахунки з аптеками на 998,2 тис. грн. (32,4 відсотка річних).

Читайте також