Добротворців більшає

Волонтерський рух в Україні від початку агресії Росії проти нашої країни набув значного розмаху. Та разом із цим виникло багато ускладнень на шляху його подальшого розвитку, які державні органи, громадські організації й бізнес намагаються подолати.

Про все це йшлося на “круглому столі” на тему "Благодійність і волонтерство в світі та Україні: факти, цифри, тренди", який організував 31 березня в Кіровоградському прес-клубі реформ "Український форум благодійників".

Директор цієї професійної асоціації фондів, організацій і бізнес-компаній, які займаються благодійністю, Анна Гулевська розповіла, що, за даними всеукраїнського опитування, проведеного компанією JfK протягом цього року понад 23 відсотки українців долучалися до волонтерської діяльності, а 74 відсотки надали фінансову благодійну пожертву. Ці показники засвідчили стрімке зростання залучення українців до благодійності та волонтерства. Адже, за даними "Українського форуму благодійників", 2012 року до волонтерства було залучено лише 10 відсотків населення країни, а жертвували на благодійність лише 21 відсоток українців. Середньостатистичний волонтер в Україні – це жінка 16 – 35 років із заходу або центру країни, більше 53 відсотків людей, які допомагають нужденним, мають вищу освіту. У середньому протягом року один українець жертвує близько 380 гривень.

– Донедавна, – зазначила Анна Гулевська, – усі незареєстровані волонтери працювали незаконно, оскільки, згідно з попереднім Законом України "Про волонтерську діяльність", вони мали отримувати відповідний статус, ліцензію, укладати договори з благодійними організаціями на волонтерство. З прийняттям нового Закону України "Про волонтерську діяльність" робити добрі справи стало легше.

Виконувач обов’язків начальника головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області Юрій Лимар повідомив, що для діяльності у правовому полі волонтер має зареєструвати благодійну організацію: особисту чи спільну з іншими волонтерами. Для оформлення благодійної організації необхідно щонайменше три особи, які стануть членами такої організації, а процедура її реєстрації займе щонайменше три дні. У нашій області вже зареєстровано близько 300 благодійних організацій, а громадських організацій – понад тисячу. Згідно з новою редакцією Податкового кодексу України, благодійна організація має сплачувати податки.

У засіданні “круглого столу” взяли участь також нотаріус, член Нотаріальної палати України Світлана Панчишина і керівник прес-служби Приватбанку в Кіровограді Анжела Дзинзюра. Після цього заходу його учасники відвідали відкриту того ж дня в обласному художньому музеї фотовиставку "Благодійність крізь призму об’єктива – 2014", яка стала вже п’ятою за ліком. Її організовує і проводить Український форум благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України.

Юрій ЛІСНИЧЕНО

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги