До свята — зі здобутками та подарунками

У понеділок кіровоградський міський голова Олександр Саінсус дав прес- конференцію, приурочену до Дня міста. Олександр Дмитрович розповів про соціально-економічний стан сьогод- нішнього Кіровограда, про те, що зроблено владою за неповний рік, який минув з того часу, як вона почала працювати, і про те, що своє 257-річчя обласний центр збирається відзначати весело та яскраво.

На початку прес-конференції міський голова розкрив деякі секрети святкування Дня міста. Так, для кіровоградців спечуть величезний 11-метровий торт, скуштувати який дітлахи матимуть змогу в суботу на площі перед міською радою під час урочистого відкриття свята. У дендропарку відбудеться видовищне лазерне шоу. Вулиця Леніна, яка зусиллями нинішньої влади нарешті стала пішохідною, перетвориться на справжню Дворцову, де влаштують виставки образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, фотовиставку, а в парку Ковалівському протягом двох днів вируватимуть народні гуляння. До слова, міський голова пообіцяв повернути в парк Гуллівера, який довгі роки був його символом (коли верстався номер, він уже стояв у парку).

Говорячи про здобутки влади, Олександр Саінсус особливу увагу приділив саме Ковалівському парку, якому нарешті почали повертати славу улюбленого місця відпочинку кіровоградців.

– Парк уже змінив свій вигляд: тут запрацював фонтан, відновлено попередній вигляд літнього концертного майданчика, висаджено дерева, встановлено новий дитячий ігровий майданчик, придбаний на кошти, що виграли кіровоградські "майдансери", облаштовано й сучасний спортивний майданчик, але попереду ще дуже багато роботи, – зауважив Олександр Дмитрович. – Ми зробимо ще один фонтан, гарні алеї, встановимо лавочки, ще два дитячих майданчики. Хочемо, щоб і шаховий клуб, який тут був раніше, знову почав діяти.

Красномовним показником результативності роботи влади є наповненість міського бюджету. Олександр Саінсус звернув увагу на те, що за підсумками восьми місяців нинішнього року порівняно з відповідним періодом минулого на 24 відсотки збільшилися надходження до міської казни від податку на доходи фізичних осіб, на 46 відсотків зросла плата за землю. Серед підприємств, які дали найбільше коштів міському бюджету, міський голова назвав "Креатив", "Ятрань", "Гідросилу" та "Червону зірку". Водночас є проблеми з наповненням бюджету розвитку. Олександр Саінсус пояснив, що основну ставку міська влада, як і в попередні роки, зробила на продаж готелю "Київ". Однак через ряд причин (висока ціна об’єкта, фінансова криза й таке інше) цього зробити не вдалося. На сьогодні вартість об’єкта знижена до 36 мільйонів гривень, за словами міського голови, знайшлися бажаючі його викупити, однак за умови, що всі орендарі готелю виселяться, але терміни дії договорів із ними ще не закінчилися. До слова, знайшлися бажаючі й взяти земельну ділянку на розі вулиць Гоголя та Чорновола – за словами Олександра Саінсуса, її власники ведуть переговори про будівництво тут "Макдональдсу".

Щодо витратної частини міський голова підкреслив, що левова частка коштів йде на утримання освітянської та медичної галузей. Вчителі й медики своєчасно отримують заробітну плату, відпускні. Завершено будівництво нового корпусу школи №2, його оснащено сучасними меблями, відкрито актовий і спортивний зали. Капітально полагоджено й спортивний зал школи №25, у решті навчальних закладів відремонтовано системи опалення, покрівлі. Закуплене медичне обладнання на 400 тисяч гривень, відкрито соціальні аптеки на базі пологового будинку №1, Кіровоградської лікарні швидкої медичної допомоги та обласної лікарні. Для станції швидкої медичної допомоги придбано машину "швидкої".

Триває реалізація акції "Купуй кіровоградське", у рамках якої відкриваються відділи товарів місцевого виробництва на ринках міста, досягнуто домовленостей із власниками мережі гіпермаркетів "Епіцентр" щодо продажу в них наших товарів. Вживаються заходи щодо підвищення якості обслуговування у сфері пасажирських перевезень – зокрема, уже в цьому місяці буде розпочато обстеження пасажиропотоків у громадському транспорті, відшукуються можливості для залучення в місто транспорту великої місткості.

Поки що проблемним питанням залишається ремонт доріг. Причина, за словами Олександра Саінсуса, полягає в тому, що змінилася схема фінансування цієї галузі за рахунок транспортного збору, який нинішнього року розподілявся профільним міністерством у ручному режимі (наступного року механізм мають змінити). Однак минулої п’ятниці нарешті було проведено тендер на капітальний ремонт доріг, тож найближчим часом роботи мають розпочатися на проспекті Винниченка, а згодом – на вулицях Кропивницького, 50 років Жовтня та Волкова. Відремонтовано за сучасними технологіями 16 покрівель у житлових будинках.

У сфері благоустрою, зазначив Олександр Саінсус, міська влада має намір після реконструкції парку Ковалівського взятися за наведення ладу в інших місцях відпочинку (скверах Центральному, Павлика Морозова, Слави та інших). У найближчих планах – й модернізація мережі зовнішнього освітлення на вулиці Карла Маркса.

Під час спілкування із журналістами Олександр Саінсус підтвердив наміри влади ліквідувати Кіровський та Ленінський райони.

– У тій же Вінниці, до якої ми їздили вивчати досвід щодо роботи єдиного офісу, в міській раді – 50 депутатів, районів немає – і це при чисельності населення 360 тисяч, – зазначив Олександр Саінсус. – На мою думку, варто залишити лише управління соціального захисту та територіальні центри. Те ж стосується Новенської селищної ради. До слова, зараз на розгляді у Верховній Раді два законопроекти, що спростять процедуру ліквідацїї районів.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги