Юрій Тітов прозвітував про роботу кіровоградської міської влади, сформованої в результаті місцевих виборів 2010 року.
– Загальна кредиторська заборгованість виконавчих органів міської ради станом на перше листопада минулого року, – розпочав голова фракції ПР у міськраді, – становила більше п’ятдесяти мільйонів гривень. На сьогодні нам вдалося зменшити цей борг до 29 мільйонів. Депутати затвердили бездефіцитний бюджет міста, хоча розмір дотації з державного бюджету до нього цьогоріч менший, ніж торік. У ньому закладено кошти на більш ніж двісті конкретних об’єктів, зокрема на будівництво житлових будинків, капітальні ремонти дахів, ліфтів, доріг, систем водопостачання та опалення.
За січень та лютий до міського бюджету після активізації роботи з орендарями за результатами аудиту та проведення переоцінки вартості низки земельних ділянок від укладання додаткових угод надійшло на два мільйони гривень більше від орендарів землі, аніж за аналогічний період минулого року. Ці кошти буде використано на модернізацію інфраструктури житлово-комунального госпо- дарства, на нагальні потреби установ систем охорони здоров’я та освіти.
До цього часу всі міські заклади охорони здоров’я (за винятком двох) працювали без атестації, ліцензій на лікарську діяльність, права на закупівлю окремих препаратів. Були відсутні програми закупівлі спеціального харчування для дітей-інвалідів деяких категорій, не було фінансування рецептів на безкоштовне отримання цими людьми ліків, недостатньо фінансувалося проведення профілактичних медоглядів містян. Нині підготовлено всі необхідні документи для ліцензування цих медичних установ і передано їх до Міністерства охорони здоров’я, прийнято цільові програми фінансування, зокрема виділено кошти на закупівлю препаратів для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, нового обладнання для лікарні "Добруджа", профінансовано програму закупівлі спеціального харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію (35 – 37 тисяч гривень на рік для однієї дитини), укладено угоду з благодійним фондом "Єдність" про надання двох апаратів штучної нирки для реані- маційного відділення центральної міської лікарні, а з міського бюджету виділено 250 тисяч гривень для обладнання в реанімаційному відділенні спеціальних палат. Близько двохсот тисяч гривень виділено на проведення профілактичних оглядів кіровоградців (закупівля плівки для рентгенівських апаратів тощо), створено виїзні бригади для таких оглядів у віддалених районах міста. Розпочнеться ця акція четвертого квітня на Завадівці…
Юрій Тітов також розповів, що заборгованість ЖЕКів і КРЕПів перед бюджетами різних рівнів на перше листопада минулого року становила близько п’яти мільйонів гривень. Борги житлово-комунального господарства перед підрядними організаціями за проведені ремонти покрівель, під’їздів тощо становили три з половиною мільйона гривень. Ці борги на сьогодні частково вже погашено, і таке погашення триватиме й надалі за кошт цьогорічного міського бюджету.
У своєму виступі секретар міської ради Ігор Волков зазначив:
– За минулої каденції міської ради систему "Рада" не використовували майже три роки, постійні депутатські комісії існували формально, проекти рішень з резонансних питань вносили з голосу під час засідання сесій, які проводили безсистемно. Земельні питання депутати розглядали вибірково, було накопичено сотні проектів рішень щодо них, їх роками не розглядали. Левова частка цих питань стосується приватизації домоволодінь рядових мешканців Кіровограда.
За нинішнього складу міської ради, у якій із десяти постійних депутатських комісій сім очолюють представники Партії регіонів, усі проекти рішень проходять етап обговорення у профільних депутатських комісіях, як це й передбачено законом про місцеве самоврядування й регламентом міської ради. Існує чіткий графік заходів з підготовки сесій ради. Налагоджено роботу апарату міської ради з підготовки та проведення сесій, вона стала системною. Засідання сесій відбу- ваються раз на місяць протягом одного дня. Усі земельні питання міська рада розглядає так, як це передбачено законом про місцеве самоврядування, – не рідше одного разу на місяць.
Після окреслення стану справ у міському господарстві Юрій Тітов та Ігор Волков відповіли на запитання журналістів про ставлення більшості в міській раді до ймовірного подорожчання вартості проїзду в громадському транспорті, планів стосовно реформування системи теплопостачання в Кіровограді.
– Якщо нинішні тарифи на проїзд у громадському транспорті не покривають видатків перевізників на його організацію, – сказав голова фракції ПР у міській раді, – то подорожчання не уникнути. Але перед затвердженням нових тарифів перевізникам і управлінню споживчого ринку, транспорту та зв’язку міської ради слід підготувати обгрунтування такого підвищення. Стосовно ж концепції реформу- вання міської системи теплопостачання, то нині вона ще у стадії розробки. Думаю, що в окремих багатоповерхівках та групах будинків, де в більшості квартир встановлено "автономки", слід заохочувати й решту мешканців зробити це, наприклад, наданням безвідсоткових або з мінімальною відсотковою ставкою кредитів. З міського бюджету можна буде профінансувати встановлення систем автономного опалення ветеранам та інвалідам.
Там же, де "автономок" менше, опалювати житлові будинки слід централізовано, як і школи, дитячі садки, лікарні, які обігрівають підприємства централізованого теплопостачання. У селищі Новому, наприклад, заплановано добудувати другу модульну котельню, що дасть змогу відмовитися від використання величезної котельні на території колишнього чавуноливарного заводу та частини теплотраси від неї до будинків селища. Інший шлях економії енергоресурсів – утеплення приватних помешкань та інших об’єктів.
Відповідаючи на запитання щодо вигідності чи невигідності для населення обладнання приватних помешкань індивідуальним опаленням, Ігор Волков зауважив, що вигідне сьогодні може стати невигідним завтра. Йшлося про вимогу Євросоюзу (структури якого, нагадаємо, живлять українську економіку численними кредитами) вирівняти ціну газу в Україні для промислових підприємств і для населення. І це вирівнювання, звичайно ж, відбудеться не в бік зменшення ціни. Тож вартість газу, який надходить у системи автономного індивідуального опалення, може суттєво зрости. А це призведе до того, що обігрів помешкань підприємствами централізованого теплопостачання обходитиметься кіровоградцям значно дешевше (завдяки значній кількості споживачів), аніж з допомогою систем індивідуального автоном- ного опалення.
Після прес-конференції в актовій залі ВАТ "Червона зірка" відбулася 25-а конференція міської організації Партії регіонів, на якій ішлося про результати місцевих виборів 31 жовтня минулого року та основні напрямки роботи партійного осередку для поліпшення соціально-економічного стану в Кіровограді на період до 2012 року, перебіг виконання програми "Центральний регіон – 2015", внесення змін до складу ради міської організації ПР. Відбулися також вибори делегатів на 22-у конференцію обласної організації ПР. З доповідями виступили Юрій Тітов, міський голова Олександр Саінсус та голова облдержадміністрації Сергій Ларін, заступник голови обласної організації ПР Валерій Манухін, голова Кіровської в місті Кіровограді районної ради Олександр Рацул.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА