ДЕНЬ, ЯКИЙ ЗАПАМ'ЯТАЄТЬСЯ І В МІКРОРАЙОНАХ КІРОВОГРАДА

ТІШИЛИСЯ ВСІ – ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО!

Ці депутати ініціювали 16 та 17 вересня святкування Дня міста у названих куточках Кіровограда, аби містяни, які не могли бути в центрі міста під час свята, також відчули свою причетність до нього, побачили й почули відомі художні професійні, аматорські колективи, долучилися до всеміських урочистостей…

У великому дворі, який утворюють багатоповерхівки на вулиці Андріївській неподалік від вулиць Верхньої Биківської та Пушкіна, в пообідню пору 16 вересня яблукові ніде було впасти. Діти різного віку, їхні батьки та бабусі з дідусями зійшлися послухати й побачити те, про що було написано в розданих напередодні запрошеннях. Десятки мешканців багатоповерхівок вийшли на свої балкони, аби побачити святкове дійство. Розпочав концерт міський духовий оркестр, у якого музично-вокальну естафету підхопили юні й дорослі артисти з музичної школи № 1 імені Генріха Нейгауза, професійно-технічного училища № 8, а також вокально-інструментального гурту "Живий звук". Артисти змінювали одні одних на імпровізованій сцені поруч з крамницею "Тріада", звідки час від часу її працівниці виносили дітлахам повні коробки безкоштовного морозива (до речі, солодкий харч для маленьких учасників свята надали мережа магазинів "Тріада", підприємства "Житомирські ласощі" й "Ласка").

Та не лише з рук цих привітних жінок дітлашня отримувала смаколики. Їх вона також заробляла чесною працею, беручи участь у грі, проведеній волонтерами Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. П’ятнадцятеро студентів вищих навчальних закладів, зодягнені в костюми казкових персонажів, розважали дітей спортивними й інтелектуальними іграми, а винагородою за виявлені ними спритність, наполегливість, кмітливість і знання стали їстівні солодкі та неїстівні, але не менш корисні від того призи (книжечки, олівці, фломастери тощо). Особливо зацікавило дітлашню розмальовування їхніх личок, коли до подарованих мамою й татом рис волонтери-художники додавали симпатичні вусики, квіточки, усмішки від вуха до вуха та інші симпатичні штучки.

А це що за дивина? Очі в дітей як розширилися, то такими надовго й лишилися: перед ними раптово, як із казкової торби, з’явилися Кіт, Пес, Бегемот і Мишка, що закружляли у веселому танку. І лише дорослі знали, що це переодягнені актори нашого місцевого академічного театру ляльок на запрошення Миколи Цуканова завітали на свято в костюмах казкових персонажів, аби всі його учасники могли безкоштовно сфотографувати своїх дітей разом з улюбленими мультиплікаційно-книжковими героями. І дітям фотографуватися з ними дуже сподобалося. А що ж дорослі? Якими були їхні враження від побаченого та почутого?

– Мені й моїй онучці Поліні дуже добре на цьому святі! Так радісно усім – і дітям, і дорослим, – сказала Тетяна Володимирівна, поруч з якою підстрибувала та плескала в долоні її онучка.

– Ми, мешканці навколишніх будинків, – висловилася Антоніна Сергіївна, – вдячні Миколі Миколайовичу за проведення свята безпосередньо під нашими вікнами…

– Чи подобається мені це свято? – перепитала Віра Володимирівна. – Звичайно! Раніше я не потрапляла на щось подібне. А зараз у відпустці – от і відпочиваю. А ще вивела свою маму (92-річну Дар’ю Чавикіну. – Авт.), щоб вона також подивилася на артистів.

У мікрорайоні, де було організовано святкування, мешкає багато людей похилого віку, які не можуть приходити на заходи в центр міста. Тому для них ця подія стала не лише нагодою поспілкуватися між собою, а й побачити та послухати виступи творчих художніх колективів міста.

– Я щасливий з того, що людям подобається свято, – поділився враженнями Микола Цуканов. – Адже всі, хто доклав зусиль до його проведення, намагалися дати можливість мешканцям мікрорайону відчути і себе причетними до Дня міста. Бачу, що нам вдалося це зробити. Вдалося також уперше в Кіровограді провести акцію "Подаруй дитині фотографію". Кожна з них, сфотографована разом з казковими героями, отримає безкоштовно світлину на пам’ять про свято у своєму мікрорайоні. Загалом з казковими персонажами сфотографувалося не менше ста дітлахів…

Ось так і святкували День міста на Андріївській мешканці тамтешнього мікрорайону – і ті, що здивовано визирали з візочків, і старші – аж до 92-річної бабусі. Апофеозом же свята стало роздавання дітям більш ніж півтисячі повітряних кульок, з якими вони бігали і стрибали так, як це малеча робить тоді, коли вона щаслива…









СВЯТКУВАЛИ ВСІМ СЕЛИЩЕМ

День міста в селищі Гірничому відбувся наступної днини – 17 вересня. Чимало загальноселищних заходів проходять там на подвір’ї ЗОШ № 22. Не стало винятком і нинішнє свято. На відзначення врочистої події депутат міської ради Андрій Кролевець та директор школи Борис Набока запросили працівників місцевої філії міської станції юних техніків і членів обласної громадської організації "Єлисаветградський узвіз", які виставили декоративно-ужиткові роботи із різноманітних природних та штучних матеріалів. І якщо створене вихованцями філії лише милувало око, то зроблене "узвозівцями" можна було ще й придбати за помірну ціну. Такою нагодою скористалося немало мешканців Гірничого та гостей свята з інших мікрорайонів Кіровограда. А вибрати було з чого. Були там і вишиті та намальовані картини, і виготовлені з деревини, тканини, шкіри та інших матеріалів різноманітні речі, придатні як до практичного використання, так і призначені для споглядання й отримання від них естетичної насолоди…

На початку свята, коли для присутніх на ньому грав міський духовий оркестр, Андрій Кролевець розповів кореспондентові "Вечірньої газети", що приурочене воно не лише до Дня міста, а й до 85-річчя двадцять другої школи. А невдовзі стало відомо, що цей день є ще й днем народження самого Андрія Вікторовича! Тож привітання йому посипалися як з рога достатку, перше з яких пролунало від міського голови Володимира Пузакова, присутнього на святі.

Послухати й подивитися на виступи художніх колективів зійшлося багато люду, серед якого знайшлося місце й літнім громадянам. Саме для них та зовсім маленьких дітей і для вагітних жінок посеред двору працівники школи виставили довгі ряди стільців. Розпочалося свято з виступу міського духового оркестру, після чого Володимир Пузаков вручив низці працівників школи та комунальних установ селища Гірничого відзнаки міської ради і її виконавчого комітету, почавши з нагородження директора загальноосвітнього навчального закладу № 22 відзнакою виконавчого комітету міської ради "За заслуги" ІІ ступеня. Згодом естафету поздоровлень у міського голови перехопив Борис Набока, який відзначив велику роль усього педагогічного колективу школи в хорошому вихованні та якісному навчанні школярів селища Гірничого. Багатьом із них він вручив шкільні відзнаки за сумлінну працю й непідробну любов до дітей. А грамоту всьому педагогічному колективові за плідну діяльність – голова Ленінської районної в місті Кіровограді ради Петро Романюк. Єпископ Кіровоградський і Голованівський Української православної церкви Київського патріархату Марк побажав учасникам і гостям свята Божої благодаті та усіляких гараздів.

Концертну частину святкування взяли на свої плечі як зовсім маленькі та юні артисти-аматори – вихованці дитячого садочка № 69 "Кристалик" й учні ЗОШ № 22, так і професіонали – міський духовий оркестр, гурт "Живий звук", викладачі музичної школи № 4, що в селищі Гірничому.

– Мешканці селища, – сказав Андрій Кролевець, – заслужили і на увагу міської влади, і на відзначення їхньої праці, і на концерт з виставкою робіт декоративно-ужиткового мистецтва. Тут мешкають роботящі й чесні люди. Тому мені радісно бачити, що зміг за допомоги вчителів, юних і дорослих артистів та самодіяльних художників подарувати їм свято.

– Ми прийшли сюди всією сім’єю, – розповів молодий чоловік, за руки якого трималися дружина й маленька донька. – Це місце для нас та всіх інших мешканців Гірничого є знаковим. Тут відбувається багато важливих заходів, урочистих подій. За їх організацію вдячні і Андрієві Кролевцю, і Борисові Набоку, і колективам наших дитячого садочка та школи…

– Організатори цього свята та його активні учасники дуже добре підготувалися, – сказала про побачене й почуте пенсіонерка Надія Петрівна. – Ми всі вдячні їм за те, що подарували нам таку радість! Адже я та мої знайомі пенсіонери не зможемо, на жаль, через стан здоров’я побувати на святкуванні Дня міста в центрі Кіровограда. Тому і вдячні за подаровану нам радість!

Під час свята в Гірничому Андрій Кролевець оголосив про створення в селищі ради мікрорайону. З ініціативою створення такого органу самоорганізації населення виступили представники місцевої громади. Існування ради узгоджується із законодавством про місцеве самоврядування й не суперечить йому. До ради мікрорайону увійшли шановані в Гірничому люди. Чим може бути корисним цей орган для місцевого населення? Насамперед тим, що тепер не лише "нагорі" вирішуватимуть, чого саме потребують мешканці селища, на яку роботу в ньому слід спрямовувати ресурси. Члени ради мікрорайону висуватимуть пропозиції, що ґрунтуватимуться на реальних потребах мешканців Гірничого та установ і підприємств, розташованих тут, відстоюватимуть їхні інтереси в коридорах влади та будуть тим місточком, який сполучатиме "гірників" з міською владою.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА






Читайте також