День хрещення Київської Русі об’єднує християн

Цього тижня секретар Кіровоградської міської ради Ігор Волков і члени міської комісії зі сприяння дотриманню законодавства про свободу совісті та релігійні організації зустрілися з керівниками й представниками релігійних громад міста.

Зустріч відбулася у зв’язку з відзначенням 1025-річчя хрещення Київської Русі.

– 988 року князь Володимир запровадив на наших землях християнство як державну релігію, і це стало видатною подією не тільки в історії Церкви, а й в історії нашого народу, – зазначив під час зустрічі Ігор Волков. – Християнство долучило Київську Русь до родини європейських християнських народів, перетворило Київ на одну з твердинь віри, могутню столицю великої держави. Безумовно, поступ української держави, її подальший розвиток як європейської демократичної держави значною мірою залежить і від подальшої розбудови партнерської моделі державно-церковних відносин, і від забезпечення міжцерковної злагоди. Сьогодні день хрещення Київської Русі об’єднує християн у єдину родину, є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей...

Ігор Волков привітав учасників зустрічі зі святом та побажав добробуту в кожному домі, здоров’я на багато мирних і щасливих років. З нагоди свята, за вагомий особистий внесок у розвиток духовного життя мешканців міста, активну соціально значущу діяльність він вручив священнослужителям відзнаки Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету – почесні грамоти, грамоти й подяки.

Під час зустрічі було проведено презентацію слайдів, що ілюструють сучасне релігійне життя нашого обласного центру. Її провела начальник міського відділу з питань внутрішньої політики Надія Грищенко.

Після заходу міська комісія зі сприяння дотриманню законодавства про свободу совісті та релігійні організації на чолі з Ігорем Волковим провела виїзне засідання у храмі на честь святих Первоверховних апостолів Петра і Павла, що на Лелеківці.

Під час перебування в церкві Ігор Волков підкреслив, що напередодні великого свята 1025-річчя хрещення Київської Русі, яке відзначається в нашій державі з ініціативи Президента України, можна констатувати: з утвердженням державної незалежності України модель державно-церковних відносин змінилася. Церква дістала повну можливість безперешкодно здійснювати свою діяльність, задовольняти релігійні потреби вірян. Вона розгортає мережу храмів і монастирів, навчальних закладів, видає релігійну літературу, бере участь у громадському житті, робить свій внесок у збереження миру, піднесення моральності, подолання соціальної напруги й неспокою в суспільстві. Отець Олександр, настоятель храму, ознайомив членів комісії з історією будівництва церкви, поділився здобутками і проблемами релігійної громади, яку він очолює. Члени комісії відзначили чистоту й затишок на території храму і подякували настоятелеві за його зусилля щодо утримання церкви в належному стані.

Читайте також