Діти учасників АТО й надалі харчуватимуться безкоштовно
Безкоштовне харчування у школах та дошкільних навчальних закладах Кропивницького для дітей учасників АТО та Операції об’єднаних сил збережуть до кінця року. Кропивницький міський голова Андрій Райкович доручив управлінню освіти та фінансовому управлінню міської ради забезпечити фінансову можливість надання такої пільги.
Держава гарантує безкоштовне харчування в закладах освіти лише для тих дітей, батьки яких загинули, зникли безвісти, потрапили в полон чи отримали інвалідність під час участі в АТО (ООС) та для дітей померлих учасників АТО (ООС).
Дітям, батьки яких брали безпосередню участь у бойових діях у східних областях України або ж зараз несуть службу в зоні проведення Операції об’єднаних сил, пільга з харчування надавалася з міського бюджету.
– Таку пільгу ми запровадили вперше в Україні з ініціативи міського голови Андрія Райковича, – зазначила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко. – У 2014 році дітей учасників АТО в обласному центрі було 423, і на їх безкоштовне харчування у школах та садочках використано понад 98 тисяч гривень з міського бюджету. Із 2015 року кількість таких дітей постійно зростала, відповідно, збільшувалися видатки. Сьогодні їх – 2500. Вартість пільг дітям учасників АТО/ООС на чотири місяці 2021 року – 5,8 мільйона гривень. Всього на харчування дітей усіх пільгових категорій (встановлених державою і міською владою) лише до кінця року необхідно близько 16,8 мільйона гривень.
Минулий навчальний рік збігся з кількома хвилями коронавірусу. У цей період міській владі Кропивницького довелося вкласти значні фінансові ресурси міського бюджету в ефективну протидію пандемії: будівництво і капітальний ремонт профільних відділень базової протиковідної лікарні, закупівлю апаратів ШВЛ, медикаментів, доплати медпрацівникам.
Та навіть при такому тотальному дефіциті коштів фінансування харчування дітей учасників АТО здійснювалося безперебійно. У багатьох містах України через фінансову скруту припинили чи суттєво скоротили пільги для школярів і вихованців дитячих садочків. В Івано-Франківську, Ужгороді батькам доводиться оплачувати сто відсотків від вартості харчування, у Житомирі, Сумах, Чернігові, Миколаєві – оплата здійснюється 50/50.
– Незважаючи на те, що адекватної фінансової підтримки з інших джерел місто, на жаль, не має, я дав завдання відповідним службам вивчити всі можливі шляхи економії фінансів, щоб і надалі передбачити кошти на безкоштовне харчуванням дітей пільгових категорій, – зауважив Андрій
Райкович.