
Протягом останнього часу Україна здійснила досить успішні удари по системах ППО в Криму. Це може бути прелюдією до наступних більш потужних атак вглиб території півострова.
Цю думку висловив військовий аналітик Павло Нарожний під час ефіру на Radio NV.
Експерт підкреслив, що анексований Крим слугує важливою логістичною базою для Росії, адже більшість вантажів на тимчасово окуповані території надходять саме через цей півострів. Товари з Росії транспортуються морськими шляхами, а частина - автомобільним транспортом через міст, після чого вони потрапляють на фронт. Крім того, росіяни можуть здійснювати постачання і вздовж узбережжя Азовського моря, але цей маршрут є набагато більш складним і ризикованим у порівнянні з кримським.
"Останнім часом українські удари демонструють значну ефективність. Це може бути підготовчим етапом до більш серйозних атак вглиб кримської території, націлених на знищення складів з паливом та боєприпасами. Окрім того, знищення самих систем протиповітряної оборони завдає ворогу дуже відчутного удару," – підкреслив Нарожний.
За його інформацією, українські збройні сили здійснили численні атаки на російські системи протиповітряної оборони, переважно використовуючи безпілотники. Крім того, Головне управління розвідки представило свою останню інновацію – безекіпажний катер, призначений для транспортування дронів.
"Ткий собі міні авіаносець, який підходить дуже близько до узбережжя і з нього стартують ці дрони. Вони дістають на доволі далекі відстані - навіть до 15- 20 км. А всі засоби ППО розміщені на узбережжі для того, щоб збивати ракети і все, що летить вглиб півострова", - розповів Нарожний.
Цими українськими БпЛА знищуються дуже дорогі системи ворога - радари, пускові установки, зенітно-ракетні комплекси, зокрема, "Бук". За словами експерта, у ворога не вистачає засобів для того, щоб збивати саме такі дрібні цілі, якими є FPV-дрони, якими наносяться удари. Нарожний наголосив:
Відновлення подібних систем є надзвичайно витратним процесом, і це було складно навіть до введення санкцій, адже виробничий цикл таких систем триває понад рік. Щоб запустити в виробництво радар для системи С-300 чи С-400, знадобиться кілька десятків мільйонів доларів.
Оскільки РФ перекидає до Криму системи ППО з різних регіонів, то цим відкриває можливість наносити удари по російській території, де є військові арсенали, нафтопереробні заводи і такій діяльності ГУР та ВМС України "можна тільки аплодувати".
Нагадуємо, що минулого тижня президент України Володимир Зеленський повідомив про руйнування військових установ на тимчасово окупованому півострові Крим.
Також стало відомо, що окупанти нарощують кількість ППО в Криму. Зокрема, таким чином вони прагнуть зберегти контроль над півостровом. Роблять це за рахунок інших регіонів.
#Росія #Україна #Росіяни #Боєприпаси #Володимир Зеленський #Паливо #Зенітний ракетний комплекс #Крим #Азовське море #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Радар. #Арсенал #Протиповітряна оборона #Головне управління розвідки (Україна) #Ракетна система С-400 #Ракетний комплекс С-300 #Анексія #Військово-Морські Сили Збройних Сил України #Дрон #Засоби ППО #Різак. #Тимчасово окупована територія України #Ракетна установка #ЗРК "Бук #Конвеєр