
Команда Дональда Трампа вивчає угоду з Україною щодо ресурсів як зразок для майбутніх міжнародних угод, що відображає його підхід до використання впливу зовнішньої політики США для забезпечення активів та прибуткових інвестицій за межами країни.
Цю інформацію розповсюджує Bloomberg, посилаючись на джерело в американському уряді, повідомляє "Європейська правда".
Високопрофільний представник Міністерства фінансів США, який у четвер спілкувався з журналістами під умовою анонімності, повідомив, що американські чиновники вважають угоду з Україною можливістю для громадян США долучитися до економічного розвитку регіонів, які традиційно отримують підтримку у вигляді грантів або кредитів.
Посадовець описав угоду, яка охоплює ресурси, включаючи нафту і газ, графіт і алюміній, як таку, що відображає намір Трампа використовувати зовнішню політику для збільшення активів, а не пасивів у балансі США.
У четвер спеціальний посланець Трампа в Африці, Массад Булос, оголосив, що Сполучені Штати виступають за укладення мирної угоди між Конго та Руандою, яка включатиме також окремі двосторонні угоди щодо корисних копалин з обома країнами.
"Це цілком відповідає підходу адміністрації Трампа до дипломатії", - сказав про угоду з Україною Торрі Таусіг, колишній посадовець адміністрації Байдена, який зараз є директором Трансатлантичної ініціативи з безпеки в Атлантичній раді. "Міністр фінансів заявив, що економічна безпека є національною безпекою, і це, безумовно, відповідає схильності Трампа до укладання угод, а не до дипломатії", - сказав він.
30 квітня Україна і США підписали угоду, що встановлює основи економічного партнерства між країнами. Раніше "ЄвроПравда" оприлюднила ключові аспекти цього документу, у якому згадуються 57 видів мінералів та обсяги військової допомоги від Сполучених Штатів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що угода щодо надр дасть США більше, ніж було витрачено на Україну.
#Дональд Трамп #Журналіст #Україна #Африка #Президент (державна посада) #Дипломатія #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Українська правда #Bloomberg L.P. #Нафта #Зовнішня політика #Природний газ #Західна Європа #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Позика. #Демократична Республіка Конго #Руанда #Корисні копалини #Прибуток (економіка) #Алюміній #Надра #Графіт