ЗМІ повідомляють, що в Європі наростає тривога щодо військових дій Росії поблизу фінського кордону.

Деяка частина європейців, з огляду на зусилля щодо завершення війни в Україні, все більше занепокоєні тим, що армія Росії потайки активізує свою діяльність на інших ділянках кордону з Європою.

Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal, передає "Європейська правда"

Публікація акцентує на зростаючій діяльності в районі Петрозаводська, що знаходиться приблизно за 150 км на схід від фінського кордону. Тут військові інженери займаються розширенням армійських баз, оскільки Кремль має намір створити новий військовий штаб, що забезпечить управління десятками тисяч солдатів у найближчі роки.

За даними західних військових і розвідувальних джерел, ці солдати, багато з яких зараз служать на передовій в Україні, мають стати основою російських збройних сил, що готуються до протистояння з Організацією Північноатлантичного договору. Кремль розширює набір до армії, збільшує виробництво озброєння та модернізує залізничні колії в прикордонних районах.

Згідно з даними європейських військових посадовців, збільшення витрат Росії змусило збройові заводи працювати на повну потужність, що спонукало військово-промислові підприємства розширити виробничі лінії та відкрити нові підприємства.

За оцінками західних розвідок, у 2021 році, до вторгнення, Росія випустила близько 40 своїх основних бойових танків Т-90М. Зараз вона виробляє майже 300 танків на рік. Фінський високопосадовець у сфері оборони заявив, що майже жоден з них не відправляється на фронт в Україні, а залишається на території Росії для подальшого використання.

Один із європейських розвідників висловив думку, що Росія може спробувати випробувати єдність НАТО, здійснивши вторгнення в невелику країну-члена альянсу, таку як Естонія, де мешкає велика кількість російських громадян.

Способи, якими Росія може чинити опір НАТО, частково залежать від того, наскільки ефективно вона зможе відновити свої військові сили після конфлікту в Україні. Ця війна виснажила її управлінський склад, але водночас надала цінний досвід у проведенні точних бойових операцій.

Основна частина збільшення чисельності військових формувань відбудеться в Ленінградському регіоні, що межує з Естонією, Латвією та Фінляндією. За інформацією західних військових і розвідувальних агентств, менші бригади втричі збільшаться і перетворяться на дивізії, кожна з яких налічуватиме приблизно 10 000 осіб.

"Незалежно від їхніх зусиль щодо впровадження нових технологій на тактичному або оперативному рівнях, для російської сторони ключове значення має масштаб", - зазначив генерал-майор Самі Нурмі, заступник начальника штабу Фінляндії, відповідальний за стратегічне планування.

Росія має намір звести сучасні казарми та навчальні полігони, а також оновити свої арсенали та залізничні інфраструктури, щоб забезпечити розміщення зростаючого контингенту військових у Петрозаводську та його околицях.

Нова інфраструктура, що розгортається, включає склади та житлові комплекси для військових, зазначив Еміль Кастехелмі з фінської компанії Black Bird Group, яка займається аналізом супутникових зображень російських військових об'єктів. Нові залізничні траси будуються вздовж кордонів з Фінляндією та Норвегією, а також від Санкт-Петербурга на південь до кордону з Естонією. Існуючі колії, що проходять через регіон, підлягають розширенню.

Фінляндія стежить за тим, куди можуть пролягати ці нові лінії.

"На російсько-фінляндському кордоні налічується приблизно десять пунктів, де можна перетнути межу з механізованими підрозділами," - повідомив майор Юха Куккола, професор Національного університету оборони у Гельсінках та фахівець у галузі російських збройних сил. "Якщо ви помітите, що там ведеться будівництво нових залізничних шляхів або оновлення існуючих, це має викликати вашу увагу," - додав він.

Згідно з інформацією, значна частина населення Німеччини висловлює занепокоєння щодо можливого нападу Росії на інші держави Європи.

Раніше в медіа з'являлася інформація про те, що Балтійські держави стурбовані можливістю укладення миру в Україні.

Зазначимо, нова оцінка Федеральної розвідувальної служби (BND) та Збройних сил Німеччини свідчить про те, що Росія бачить себе в системному конфлікті із Заходом та готується до великої війни з НАТО.

#Росія #Військовослужбовці #Європа #Персонал (військові) #НАТО #Оцінка розвідданих #Українська правда #Танк #The Wall Street Journal #Кремль (фортифікаційна споруда) #Імператорська російська армія #Країни Балтії #Військові #Інженер #Фінляндія #Норвегія #Озброєння #Арсенал #Естонія #Латвія #Казарми #Генерал-майор #Санкт-Петербург #Гельсінкі #Німці #Майор (звання) #Начальник штабу #Збройні сили Німеччини #Залізнична колія #Петрозаводськ #Головний бойовий танк

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Для проведення розвідки на квадроциклах: у Державній прикордонній службі України пояснили, як російські сили "перевіряють" окремі ділянки кордону.
Україна закуповує 1 мільярд кубометрів газу за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.
КНДР вперше визнала свою участь у конфлікті в Україні. Путін висловив публічну вдячність - BBC News Україна.
Теги