
Сполучені Штати очікують на звіт від російського переговорника Кирила Дмитрієва для президента Володимира Путіна, перш ніж обидві сторони зроблять наступні кроки, повідомляє агенція Bloomberg, посилаючись на джерело, близьке до переговорного процесу.
Журналісти повідомляють, що представники американського уряду все більше втрачають терпіння через повільний хід переговорів з Москвою. Те, що нещодавно виглядало як значний прогрес у питанні часткового перемир'я в Чорному морі, швидко зникло, коли російські чиновники оголосили, що це залежить від зняття санкцій. Таке твердження суперечить позиції США, де були чітко окреслені умови угоди.
Читайте також - ЗМІ: оточення Трампа радить йому не розмовляти з Путіним, поки той не погодиться на повне припинення вогню
Спеціальний посланник США Стів Віткофф і російський представник Дмитрієв зустрілися в середу та четвер у Вашингтоні, через кілька днів після того, як президент США Дональд Трамп висловив розчарування Володимиром Путіним через відсутність імпульсу в переговорах щодо припинення вогню у війні в Україні.
В інтерв'ю CNN в четвер після проведених зустрічей Дмитрієв зазначив: "Стів справді був зосереджений на знаходженні рішень. Я вважаю, що ми маємо чітке уявлення про те, як можемо просуватися до завершення угоди, і в цьому контексті відбулося чимало обговорень".
Після зустрічей з представниками США в Ер-Ріяді, 25 березня Кремль оголосив, що угода щодо забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі, за їхніми словами, стане чинною після скасування ряду санкцій проти Росії. Зокрема, йдеться про санкції, накладені на державний банк "Россільгоспбанк" та на організації, що беруть участь у міжнародній торгівлі продуктами харчування і добривами.
28 березня агенція Bloomberg повідомила, що Росія вимагає від Європейського Союзу (ЄС) відновити доступ "Россільгоспбанку" до міжнародної банківської системи SWIFT. Це є умовою для реалізації угоди про припинення вогню в Чорному морі, що має стати тестом на те, чи готові Сполучені Штати виконувати вимоги Москви та спонукати своїх європейських партнерів до зниження санкцій. Водночас, в Європі вважають, що ще недостатньо підстав для послаблення обмежень проти Росії.
11 березня представники Сполучених Штатів змогли домогтися від України згоди на встановлення 30-денного режиму тиші. Путін не відмовився від цієї пропозиції, проте озвучив свої вимоги.
Україна та Росія також звинуватили одна одну у порушенні умов часткового припинення вогню, зокрема в атаках на енергетичні інфраструктури супротивника.
#Росія #Дональд Трамп #Україна #Європа #Президент (державна посада) #Володимир Путін #Європейський Союз #CNN #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Bloomberg L.P. #Московський Кремль #Чорне море #Москва #Оточення #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Патріарх Московський Кирило #Ер-Ріяд #SWIFT #Корабельний канал