
Пентагон тимчасово зупинив постачання певних типів протиповітряних ракет і інших високоточних боєприпасів в Україну через занепокоєння щодо значного скорочення запасів американської зброї.
Інформацію про це наводять Politico та CBS News, посилаючись на анонімні джерела, а також на коментарі заступниці прессекретаря Білого дому Анни Келлі, як повідомляє "Європейська правда".
Із посиланням на слова трьох обізнаних співрозмовників Politico пише, що таке рішення було прийнято керівником політичного відділу Пентагону Елбріджем Колбі після перегляду запасів боєприпасів Пентагону.
За їхніми твердженнями, це викликало "тривогу щодо зниження загального обсягу артилерійських снарядів, ракет для протиповітряної оборони та високоточних боєприпасів".
Вони підкреслили, що первісне рішення про тимчасове припинення частини допомоги, яка була обіцяна в часи адміністрації колишнього президента США Джо Байдена, було ухвалене на початку червня, але стало актуальним лише тепер.
Поінформований співрозмовник окремо висловився щодо питання боєприпасів, зазначивши, що з лютого Пентагон класифікує їх за "ступенем важливості". Це рішення було ухвалене через занепокоєння, що Міністерство оборони США може надмірно витрачати запаси боєприпасів для систем протиповітряної оборони в Ємені.
За словами спікера, Пентагон створив меморандум для міністра оборони Піта Гегсета щодо призупинення поставок до України певних критично важливих боєприпасів із запасів США. Однак це рішення вже кілька місяців "зберігалося у забутті" на столі міністра через зміни в кадровому складі відомства.
Келлі, в свою чергу, фактично підтвердила ці висловлювання, зазначивши, що це рішення "було ухвалене з метою поставити інтереси Америки на перший план після перегляду Міністерством оборони військової підтримки та допомоги, яку наша країна надає іншим державам. Потужність Збройних сил США залишається беззаперечною - запитайте у Ірану".
Серед наданих засобів – ракети для систем протиповітряної оборони Patriot, високоточні артилерійські боєприпаси, ракети Hellfire та інші типи ракет, які Україна використовує зі своїх винищувачів F-16 та безпілотних літальних апаратів.
Варто зазначити, що в червні українська делегація надала міністру фінансів США Скотту Бессенту перелік озброєння, яке Україна бажає придбати у Сполучених Штатах.
Президент Володимир Зеленський раніше зазначав, що під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом має намір обговорити можливість придбання оборонного пакета для України.
#Іран #Політик #Дональд Трамп #Оболонка (снаряд) #Боєприпаси #Безпілотний літальний апарат #Білий дім #Володимир Зеленський #Джо Байден #Українська правда #Ракета. #Пентагон #General Dynamics F-16 Fighting Falcon #Винищувальна авіація #Міністр оборони #Збройні сили США #Протиповітряна оборона #Міністерство оборони США #Ємен #CBS News