
Найбільш потужним засобом, що суттєво вплинув на хід бойових дій, стали безпілотники.
Високоточна зброя має суттєві недоліки, зокрема надмірну вартість, складність в експлуатації та обмежену доступність. Цю інформацію озвучив посол України у Великій Британії, колишній головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний під час бесіди з дослідницькою організацією Athena Lab.
"А також обмежено ефективною проти військ, розгорнутих на широкому фронті або захищених укріпленнями. І навпаки, з'явилися ефективніші та дешевші альтернативи", - зазначив Залужний.
Широке застосування безпілотних літальних апаратів у конфлікті спонукало українців до самостійної розробки та виробництва нових БпЛА. Наприклад, FPV-дрони почали створюватися тисячами в гаражах, невеликих майстернях та навіть у приміщеннях, які не призначені для виробництва зброї. Це суттєво змінює хід війни.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ ЦИМ: Дрони атакували оборонний завод у Муромі, Росія.
Збільшення виробництва безпілотних літальних апаратів до 2027 року забезпечить армію необхідними ресурсами в обсягах і за цінами, що підходять для ведення великомасштабних військових дій. За словами Залужного, подібний підхід, очевидно, вибрали також Китай і Росія.
Крім того, вже розпочалися перегони за домінування між дронами та засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Але наразі виробники БпЛА мають невелику перевагу, впевнений він.
#Росія #Збройні сили України #Безпілотний літальний апарат #Китай (регіон) #Сполучене Королівство #Електронна війна #Дрон #Стратегія #Високоточні боєприпаси