Зокрема, Анатолій Баргилевич поділився інформацією про ворожу спробу прориву в Запорізькому регіоні, а також розповів про те, яку підтримку Україні надає Курська операція.
Генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич, начальник Генерального штабу Збройних Сил України, поділився інформацією щодо фронтової обстановки в Україні та на території Курщини. Він зокрема вказав на спроби противника прорвати оборонні позиції в Запорізькому регіоні. Баргилевич також натякнув на можливе використання ATACMS для ударів по Росії та озвучив основну причину збільшення втрат у Збройних Силах України.
Усе це генерал-лейтенант поділився під час ефіру "ТСН.Тиждень", спілкуючись із кореспондентом ТСН Андрієм Цаплієнком.
Російські загарбники намагалися увійти до Куп'янська в Харківській області колонним рухом. У соціальних мережах з'явилися повідомлення про те, що противник досяг річки Оскіл і "перекрив" українські війська, які перебували на лівому березі. Проте Баргилевич підтвердив, що "усі спроби атаки на Куп'янськ були успішно відбиті".
"Ворог був ліквідований. На даний момент Куп'янськ як місто не піддається загрозам. Вживаються всі необхідні заходи для зміцнення угрупування та забезпечення його захисту. Підрозділи, що дислокуються в Куп'янську, забезпечують надійну оборону," - зазначив начальник Генерального штабу.
Генерал-лейтенант зазначив, що кілька днів тому війська Росії здійснили спробу прорвати захисні позиції на Запорізькому фронті.
"Ми знали про наміри противника, тому завдали превентивних ударів по наземних підрозділах противника, завдяки чому їм не вдалось досягти свої мети", - зазначив Баргилевич.
Він також висловив думку щодо непростої обстановки в районі міста Курахове, що на Донеччині, зазначивши, що існує можливість зберегти контроль над цим населеним пунктом.
"Можливості завжди існують, і ми будемо тримати їх при собі настільки довго, наскільки це буде можливо."
Баргилевич також поділився інформацією про важливість Курської операції та бойові сутички з військами КНДР у цьому регіоні. Він підкреслив, що операція Збройних сил України на Курщині стала важливим превентивним кроком, що дозволив зірвати ворожі наміри. Російські сили планували до 30 серпня захопити території Сумської, Харківської та Чернігівської областей.
"Протягом певного періоду вони планували створити буферну зону шириною 20-30 км у Чернігівській, Сумській та Харківській областях. Частина бійців групи "Вагнер", близько 6 000 осіб, була зосереджена на території Курської області. Тому ми усвідомлювали, що необхідно вжити превентивних заходів. Це насправді стало проактивним кроком", - підкреслив начальник Генерального штабу.
Він також зазначив, що на території Курщини вже перебуває понад 11 тисяч військових з Кореї, і "вже були зафіксовані випадки їхніх зіткнень з нашими солдатами на фронті". За словами військового командувача, ці бійці інтегровані в загальноармійські підрозділи Російської Федерації, представляючи себе як представники корінних народів Далекого Сходу, зокрема бурятів.
"Ці документи були легалізовані та підготовлені Мулянським навчальним центром за участю спеціалістів Рязанського повітряно-десантного училища, щоб забезпечити можливість проведення операцій у європейській частині", - зазначив Баргилевич.
Баргилевич зазначив, що не може прямо коментувати інформацію про удар по арсеналу в Брянській області Росії, який, як стверджують, був завданий ракетами ATACMS, оскільки "такі події не оголошуються заздалегідь, а ракети говорять самі за себе".
"Я хочу підкреслити, що ми будемо протистояти ворогу всім доступним нам ресурсам та засобам, які має армія України, і знищувати його як на нашій, так і на його території. Ми використаємо всі можливості, які є в нашому арсеналі," - зазначив начальник Генерального штабу.
Генерал-лейтенант зазначив, що КАБи є найбільш критичною проблемою для українських військових на передовій, завдаючи значної шкоди.
"Ми зосереджуємося на пошуку ефективних засобів захисту. За вказівками командування Збройних Сил України такі операції вже плануються і незабаром будуть реалізовані", - зазначив Баргилевич у відповідь на питання про боротьбу з КАБами.
Він також повідомив, що в Росії розташований найбільший запас авіабомб, який дістався у спадок від СРСР. Йдеться про десятки тисяч одиниць.
Україна активно розробляє свої власні моделі КАБів. Начальник Генерального штабу зазначив: "Я впевнений, що нам вдасться досягти успіху в цьому напрямку, і ми зможемо презентувати результати".
За словами Баргилевича, основною причиною самовільного залишення рядів ЗСУ є психологічна нездатність новобранців адаптуватися.
"В армію йдуть різні люди. Хтось стійко стоїть на позиції. Хтось із цивільного життя менш психологічно підготовлений".
Він вказав на те, що СЗЧ становить значну проблему для Збройних сил України, і рішенням цієї ситуації стане подовження терміну підготовки новобранців у навчальних закладах з одного місяця до півтора. Начальник Генерального штабу зазначив: "Це дозволить людині краще підготуватися".
#Росія #Донецька область #Журналіст #Україна #Збройні сили України #Військовослужбовці #Росіяни #Курська область #Радянський Союз #Запорізька область #Запоріжжя #Курахове #Куп'янськ #Харківська область #Генеральний штаб Збройних сил України #Північна Корея #Імператорська російська армія #Брянська область #Генеральний персонал #Ворожий комбатант #Курськ #Українська народна армія #Курська губернія #Генерал-лейтенант #Суми Площа #Чернігівська область #Оскіл #Телевізійна служба новин #Далекий Схід