Ескалація конфлікту в Україні: Жданов поділився думками про можливості російської армії та шляхи стримування Путіна.

Російські військові посилили свою активність на лінії фронту. Ескалація конфлікту в Україні триває і може закінчитися лише після досягнення угоди з Російською Федерацією. Таку думку висловив керівник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.

Тим часом армія РФ розгорнула поблизу Сумщини близько 50 тисяч своїх військ. Президент США Дональд Трамп заявив, що "уважно спостерігає" за наступом росіян у Сумській області. "Побачимо, що буде", -- сказав він.

Як ситуація на фронті впливає на перемовини, що відбувається на Сумщині та як загострення там може вплинути на хід війни -- про це в коментарі сайту ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.

Олег Жданов роз'яснює: керівник ГУР Кирило Буданов говорить про традиційні дипломатичні ініціативи.

"Суть питання полягає в тому, що під час переговорів з терористами починаються вбивства заручників. І зазвичай, це єдиний варіант, коли відбуваються перемовини: сторона, яка має перевагу, формує свої вимоги, враховуючи ситуацію на фронті," — зазначає фахівець.

Президент Росії Володимир Путін неодноразово підкреслює, що він не бачить необхідності у припиненні вогню, навіть на тридцять днів, оскільки вони "досягають успіху".

"Ми наступаємо, каже Путін. А чим більше обстрілів, чим більше жертв серед цивільного населення, вони сподіваються, що таким чином вони нас зламають. І ми погодимося на, як то кажуть -- ліпше поганий мир, чим гарна війна. За таким принципом. Буданов все абсолютно правильно сказав. Це класика дипломатії, на жаль. Якщо ти хочеш перемогти, контакт з ворогом має бути тільки на полі бою. Поки ворог сам не захоче з тобою вести перемовини. А для цього треба сформувати свою переговорну позицію на полі бою", -- пояснює Олег Жданов.

На думку Жданова, лише президент України Володимир Зеленський здатен дати відповідь на питання, скільки ще триватимуть мирні переговори з Росією. Він також зазначив, що такі перемовини можуть призвести до ескалації конфлікту на фронті та збільшення обстрілів вглиб території України.

"Тут існує безпосередня кореляція," -- стверджує Олег Жданов.

Російські війська перетнули межу між Курською та Сумською областями і рухаються в напрямку Сум, знаходячись всього за 20 кілометрів від міста. Обласний центр став новим стратегічним об'єктом для Кремля. Цю інформацію повідомляє видання The Wall Street Journal.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив, що "ретельно слідкує" за наступом російських військ у Сумській області. Ці слова він озвучив під час прес-конференції.

Журналіст повідомив, що Росія розмістила біля Сумської області близько 50 тисяч своїх солдатів і поцікавився, які кроки має намір зробити Трамп. "Дочекаємося розвитку подій. Я слідкую за ситуацією", – відповів президент США.

Олег Жданов нагадує, що ми спостерігаємо Трампа при владі вже шостий місяць і називає його заяву "балачками":

Це лише порожні слова Трампа, спрямовані на те, щоб відволікти увагу суспільства. Особливо це стосується нас і наших союзників, які прагнуть до завершення конфлікту. Він нічого не спостерігає. Хіба він не в курсі ситуації? Щодня йому на стіл кладуть звіти з детальним описом обстановки на фронті: з інформацією про підрозділи, кількість загиблих та поранених, а також втрати техніки і озброєння. Його постійно запитують: "Путін зосередив 50 тисяч військових, він намагається атакувати, хоче захопити Суми". Що Трамп може на це відповісти? Він не має можливості протистояти Путіну. Навіть допомогу нам він обмежив. Його відповідь звучить так: "Давайте подивимося, що вони можуть зробити в Сумах". І на цьому все закінчується, він йде далі, а всі, зокрема й американська преса, заспокоюються.

Він зазначив, що Трамп час від часу відтворює тези, характерні для Російської Федерації.

"Йому абсолютно все одно, яким чином закінчиться ця війна, ідеться про учасників – про нас і Росію. Насправді, він хоче лише одного: щоб вогонь втих. А далі він відправиться до Осло, щоб отримати Нобелівську премію миру," – зазначає експерт.

Олег Жданов зазначає, що ескалація конфлікту на Сумщині впливає на політичну ситуацію в Україні.

"Ми демонструємо нашим союзникам, що здатні завдавати серйозних ударів по Російській Федерації та витісняти її з нашої території, що спонукає їх надавати підтримку. Чим активніше ми діємо на фронті, тим більше допомоги отримуємо. Це, по суті, взаємозалежність", - зазначає фахівець.

Він пояснює: якщо нам не вдасться, на нас будуть дивитися як на слабшу сторону, і будуть пропонувати нам компроміси.

"А реально, з точки зору військової, 50-тисячне угруповання військ на такому широкому фронті, я думаю, що це максимум завдання, що вони могли виконати на сьогоднішній день по захопленій території. Можливе коливання лінії фронту, але в тактичних межах. Тобто в межах декількох позицій, не більше того. Тим більше, що ми на сьогоднішній день маємо повідомлення російських пропагандистів, що рівень втрат в Курському угрупованні російських військ досяг катастрофічної відмітки", -- каже Олег Жданов.

#Росія #Дональд Трамп #Журналіст #Курська область #Армія США #Володимир Путін #Володимир Зеленський #Президент України #Оцінка розвідданих #Дипломатія #Північна та Південна Америка #Лінія фронту #Збройні сили Росії #The Wall Street Journal #Московський Кремль #Імператорська російська армія #Курськ #Суспільство #Компроміс #Суми Площа #Головне управління розвідки (Україна) #Маріуполь #Заручник #Суми #Осло, Норвегія

Читайте також