
Зарплата вчителів в Україні залежить від низки чинників.
Мінімальна педагогічна ставка перебуває на рівні 7 270 гривень. Це дохід працівника без стажу, з мінімальною надбавкою за престижність 5% і без доплат за додаткову роботу, як-от перевірку учнівських робіт або завідування кабінетами.
Цей показник був чинним на лютий 2025 року. У зв'язку з тим, що заробітна плата не відповідає мінімально встановленій нормі, роботодавець повинен підвищити її до 8 тисяч гривень. Таким чином, щомісячний дохід вчителя має бути не менше 8 тисяч гривень.
Оклад вчителя визначається за тарифною сіткою, яка залежить від категорії педагога -- від 10 до 14 тарифного розряду. До базової ставки додаються надбавки за вислугу років (10-30%), престижність праці (5-30%) та нові доплати: від січня 2025 року -- 1 000 грн за роботу в несприятливих умовах, від вересня вона зросте до 2 000 грн.
Також педагоги можуть розраховувати на премії, винагороди за сумлінну працю, пільги при оплаті комунальних послуг, а після виходу на пенсію -- на підтримку за вислугу років.
Незважаючи на позитивні зміни, питання підвищення заробітних плат залишається важливим. Уряд усвідомлює необхідність додаткових бюджетних витрат для поліпшення фінансового становища вчителів, що підтверджується у відповідях на петиції від громадян.
Раніше ми інформували про те, як за три роки змінилися доходи педагогів.
#Українська гривня #Учитель #Сміливіше. #Пенсія #Працевлаштування