Які квіти можна висівати взимку: найпоширеніші види

У листопаді, коли сильні морози ще не настали, є можливість завершити роботи в саду. Наприклад, можна висіяти зимові квіти, які вже на початку весни порадують нас своїми барвами.

Посіяне восени на розсаду насіння проростає навесні самостійно, рослини стають міцними й витривалими, стійкими до заморозків, пише Gazeta.ua.

Тому, коли настане весна, залишиться лише розсадити підрослі саджанці. На зиму можна висівати доволі багато квітів - як однорічних, так і багаторічних.

До таких однорічників належать, зокрема, айстри. Їх досить важко виростити через розсаду, адже ці квіти хворіють на "чорну ніжку" й не завжди добре приживаються. Однак, при сівбі під зиму таких проблем не виникає. Розсада проростає міцною, зеленою та стійкою.

На зиму можна також висаджувати волошки, які представлені в багатьох відтінках і не вимагають складного догляду. Ще одним варіантом є левкой — однорічна рослина, що стане чудовою окрасою вашого саду.

ОСЬ ЩО ЩЕ: Які рослини вибрати для озеленення саду в листопаді: 10 багаторічників для осінніх місяців.

На зиму висаджують амарант, який відзначається своєю великою висотою і може служити в ролі живої огорожі. Крім того, аліссум є відмінним вибором для самосіву і радує різноманіттям кольорів.

Восени часто висаджують матіолу, що розцвітає в темряві. Цю рослину вирощують не лише в садах, а й на балконах. Крім того, під час осінніх робіт можна сіяти льон, календулу та турецьку гвоздику, яка є дворічною рослиною.

Добре приживаються при сівбі восени маргаритки та віоли. Віоли, або братки досить вимогливі до умов вирощування. Але при посіві під зиму вони чудово ростуть і зацвітають уже восени або наступного року.

Досвідчені садівники радять сіяти багаторічники, що потребують стратифікації, перед зимою. Серед таких рослин – аквілегія, дельфініум, примула та лаванда. Також варто звернути увагу на аліссум скельний, який чудово підходить для оформлення бордюрів і альпійських гірок.

Підготовка до зимового посіву складається з кількох важливих етапів. Перш за все, необхідно облаштувати ділянку. Це передбачає розпушування ґрунту, видалення бур'янів та створення лунок. Лунки можна трохи утрамбувати, щоб спростити процес висівання насіння. Рекомендується також позначити місця для посіву камінчиками, аби не втратити їх в подальшому. Ці позначення варто залишити до настання стабільних морозів. Сіяти раніше не варто, оскільки насіння може розбухнути і проклюнутися через несподіване потепління.

Необхідно також підготувати ґрунт для висадки насіння. Він повинен бути легким і теплим. Для цього підійде чорнозем або компост. Такий ґрунт варто зберігати в теплому місці, щоб під час сівби він був готовий до використання.

Коли ґрунт замерзне, можна висівати насіння у лунки, засипати його підготовленою землею і чекати сходів навесні.

Зазвичай, рослини починають з'являтися в другій половині квітня, а до середини травня їх можна вже пересаджувати.

#Розсада #Багаторічна рослина #Посівний матеріал #Квітка #Завод #Однорічна рослина #Промерзання ґрунту #Центавра #Айстра (рід) #Амарант #Балкон #Сад #Ґрунт #Стратифікація (насіння) #Примула #Скелясте узбережжя #Чорнозем #Льон #Хумус. #Гвоздика.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Туреччина посилює свої військові підрозділи на кордоні з Сирією, готуючись до великомасштабної операції, повідомляє WSJ.
Руслана відкрила, хто був настійливим прихильником збільшення її губ.
Як ефективно надавати критику дітям: вчителька початкових класів продемонструвала батькам на прикладі неправильно намальованих паличок.
Теги