РБК-Україна (ініціатива Styler) ділиться інформацією про походження та звичаї свята, що відзначається 22 листопада, а також про тих, хто сьогодні святкує день ангела.
Святий Филимон належав до числа 70 апостолів Христових. Він і його дружина Апфія мешкали в місті Колоси, де Филимон виконував обов'язки єпископа Гази. Він активно проповідував Боже Слово та надавав підтримку бідним і знедоленим.
Однак за гонінь християн під час правління Нерона розлючені єретики увірвалися до храму, з якого не втекли лише Филимон, Апфія та Архип. Від завданих травм святі померли мученицькою смертю.
Филимон, Апфія і Архип (джерело: andriyivska-tserkva.kiev.ua)
Ярополк Ізяславич увійшов в історію як перший Король Русі. Відомо, що його народження відбулося не пізніше за 50-ті роки XI століття, і він був онуком Ярослава Мудрого.
Ярополк пережив період міжусобних воєн, воюючи з братами та родичами за трон. Коли Святослав Ярославич, дядько Ярополка, зайняв посаду Великого князя, Ярополк вирушив до Риму, щоб звернутися за підтримкою до папи Григорія VII у своїй спробі повернути престол.
Ярополка коронували та надали йому лен Святого престолу для Руського Королівства. Проте, навіть після цього, йому довелося вступити в боротьбу за князівство проти своїх родичів.
Існує думка, що Ярополк відігравав важливу роль у формуванні культу Бориса і Гліба, а також апостолів Петра і Павла на українських землях.
Точна дата канонізації Ярополка невідома, це сталося орієнтовно в XII столітті. Також за своє життя Ярополк Ізяславич заповідав багато земель Лаврі.
Ярополк Ізяславич (фото: Вікіпедія)
Прокопій читець, відомий також як Прокопій Кесарійський, проживав у Єрусалимі в III столітті. Це прізвисько він здобув завдяки своїй діяльності в церкві Кесарії Палестинської, де виконував роль читця, проповідував та дотримувався християнських принципів у своєму житті.
Святий, який прославився перекладом Біблії на сирійську мову, також був наділений здібностями зцілювати недужих. Коли язичницький правитель Флавіан вимагав від Прокопія відмовитися від своєї віри, святий рішуче відкинув його вимогу, за що в результаті був страчений.
Щоб уникнути неприємностей, сьогодні варто утриматися від:
22 листопада - це день, коли відзначаємо Післясвято Введення в храм Пресвятої Богородиці. У цей день багато людей звертаються до Діви Марії з молитвами про жіноче щастя та благополуччя для своїх дітей.
У народній традиції цей день отримав назву Прокоп'єва. Якщо в цей час вже випав сніг, люди починали прибирати дороги, вважаючи, що така чистота збережеться до самої весни.
У молитвах до святого Прокопія люди звертаються за благословенням на здоров'я для себе і своїх рідних. Водночас дотримуються обмежень Різдвяного Посту.
Згідно з новим календарем, 22 листопада відзначають свої іменини: Олексій, Василь, Володимир, Іван, Максим, Ілля, Марк, Борис, Михайло, Петро, Павло та Федір.
Також за старим стилем сьогодні іменини у власників імен: Олександр, Федір, Антон, Семен, Іван, Віктор, Ілля, Дмитро, Костянтин, Йосип, Олексій, Нестор.
Сьогодні в світі відзначають такі пам'ятні дати і свята:
#Вудка #Юліанський календар #Різдво #Християнство #Святий #Ярослав Мудрий #Мученик #Єпископе. #Ісусе. #Біблія #Києво-Печерська лавра #Єрусалим #Єресь. #Папа! #Апостоли в Новому Завіті #Нероне! #Прокопій #Святослав II Київський #Рутенія #Галицько-Волинське князівство #Папа Григорій VII #Борис і Гліб #Місто Газа #Святий Престол #Боже. #Рим #Святитель #Кесарія Приморська #Пресвята Богородиця #Канонізація #Храм