Як коректно звертатися за благословенням: важливі кроки, які потрібно виконати

Благословення вважається священним актом. Його можуть здійснювати лише священнослужителі, які через Таїнство священства (рукоположення) отримали дар Святого Духа, щоб служити християнській громаді та її вірянам.

На Літургії

Кожного разу, коли проходить Божественна літургія, всі віряни, присутні на ній, отримують благословення від священника. Це стається тоді, коли останній осіняє прихожан хресним знаменням.

Благословляючи, священник складає пальці особливим чином: вони утворюють літери "ІС ХС", що означає Ісус Христос. Це символізує, що через священника людина отримує благословення від Самого Господа Ісус Христос.

Тому благословення священнослужителя слід приймати з належною повагою.

Звернутися до священнослужителя за порадою.

Також є варіант особисто звернутися за благословенням до священика, навіть якщо ви не знаходитесь у храмі. Для цього слід підійти до священнослужителя, скласти руки в хрест (права рука на лівій, долонями вгору) та сказати: "Благословіть, отче!".

Зі словами "В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа" або "Бог благословить" священник накладає хресне знамення, поклавши свою праву руку на долоні вірянина.

Священнослужитель також має можливість благословити на відстані або ж виконати хресне знамення, поклавши руку на голову парафіянина, що схилився.

Під час отримання благословення від священника важливо дотримуватись певних звичаїв. В момент благословення священними предметами (хрестом, Євангелієм, іконою чи чашею) слід перехреститися та зробити поясний поклін.

Коли священнослужитель проголошує загальне благословення "Мир усім" і благословляє свічками або жестом руки, в цей момент слід виконати поясний поклін, не роблячи при цьому хресного знамення.

Також важливо пам'ятати, що під час благословення священником на особисте прохання, особа повинна подати свої руки хрестом і чітко попросити благословення.

Не рекомендується хреститися перед тим, як отримати благословення від священнослужителя. Також не слід підходити за благословенням під час виконання священиком важливих ритуалів, таких як причащання, кадіння храму чи помазання оливою.

Однак після закінчення сповіді чи в кінці літургії, під час цілування Хреста, можна просити благословення.

#Літургія #Християнство #Ікона #Ісусе. #Ксьондз. #Хрест #Боже. #Святий Дух #Хресне знамення #Висвячення #Служитель (християнство) #Благодать у християнстві #Таїнство #Благословення #Конфесія (релігія) #Євангеліє #Хрещення #Євхаристія

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Джо Роган, популярний ведучий, висловив різку критику на адресу Зеленського. Відповідь на його коментарі пролунала "з усієї спільноти Твіттера" - BBC News Україна.
У 31 рік мені повідомили, що моє життя під загрозою, якщо я не припиню вживати алкоголь - BBC News Україна.
WP: Адвокат Трампа вимагав корупційні виплати за призначення на державні посади. Яка його роль для України - BBC News Україна
Теги