Як війна вплинула на тривалість життя українців: коментар демографа.

Наразі неможливо точно вирахувати, як війна вплинула на середню тривалість життя українців. Однак оцінюється, що тривалість життя жінок в Україні могла скоротитися на 3-5 років.

Про це доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун розповів у інтерв'ю "РБК-Україна".

"Згідно з нашими прогнозами, середня тривалість життя чоловіків становить приблизно 60 років. Скорочення цього показника є закономірним явищем в умовах війни, адже на передовій в основному втрачаються чоловіки", – зазначив Гладун.

Він поінформував, що до пандемії коронавірусу 2019 року українські чоловіки в середньому жили 67 років. Це на 15-17 років менше, ніж у країнах Євросоюзу. А середня тривалість життя українок тоді була 77 років -- на 10 років менше, ніж у Західній Європі.

"Експерт зазначив, що пандемія COVID-19 знизила середній вік населення України на один-два роки. У свою чергу, війна може призвести до скорочення тривалості життя жінок в Україні ще на 3-5 років."

Він зазначив, що на даний момент експерти не володіють достатньою демографічною інформацією, внаслідок чого не можуть точно оцінити тривалість життя людей в Україні.

"Державна служба статистики, відповідно до законів, ухвалених в 2022 році, не оприлюднює інформацію про померлих. Міністерство юстиції України надає загальні дані про народжуваність і смертність, але цього нам недостатньо, щоб точно вирахувати тривалість життя", -- розповів Гладун.

До речі, Гладун зазначав, що для поліпшення демографічного становища в Україні кожній жінці слід народжувати по двоє дітей.

#Українці #РБК-Україна #Європейський Союз #Пандемія #Західна Європа #Народжуваність #Міністерство юстиції (Україна) #Рівень смертності #Демографія #Середня тривалість життя #Національна академія наук України

Читайте також