Уперше в історії сонячна енергія стала провідним джерелом енергії в Європейському Союзі, випередивши всі інші види енергії.

У червні 2025 року в історії Європейського Союзу вперше сонячна енергія стала основним джерелом виробництва електрики, перевищивши всі інші методи.

Про це повідомляє Euronews із посиланням на аналітичний центр Ember.

Згідно з наявною інформацією, у червні сонячна енергетика становила 22,1% від загального обсягу електроенергії, виробленої в Європейському Союзі. Цей рівень перевищив частку ядерної енергії та суттєво випередив виробництво з викопних видів пального.

Щомісячних рекордів у виробництві сонячної електроенергії досягли щонайменше 13 країн-членів ЄС. Зокрема, Нідерланди забезпечили 40,5% своєї електроенергії за рахунок сонця, а Греція - 35,1%. Це стало можливим завдяки зростанню встановлених потужностей і тривалому сонячному періоду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цього літа в Європейському Союзі прогнозують рекордні затримки авіаперельотів.

Одночасно виробництво електроенергії з вугілля досягло рекордно низького рівня, склавши лише 6,1% від загального енергетичного балансу Європейського Союзу. Для порівняння, у червні 2024 року цей показник був на рівні 8,8%.

Німеччина та Польща, які є найбільшими споживачами вугілля, зафіксували безпрецедентно низьке його використання: у Німеччині лише 12,4% електроенергії було вироблено з вугілля. Більше того, десять країн Європейського Союзу, включаючи Ірландію, зовсім відмовилися від вугілля для виробництва електрики. Ірландія остаточно закрила свою останню вугільну електростанцію 20 червня.

Іспанія і Словаччина оголосили про своє рішення повністю відмовитися від використання вугілля до завершення 2025 року.

У 2008 році сонячна енергетика становила лише 1% у структурі відновлюваної енергії в Європі. За даними Єврокомісії, у 2023 році її частка зросла до 20,5%.

#Європа #Греція #Іспанія #Європейський Союз #Європейська комісія #Нідерланди #Німеччина #Словаччина #Енергетична галузь #Електрична енергія #Вугілля #Євроньюз #Електростанція #Ірландія #Атомна енергія #Викопне паливо #Сонячна енергія #Відновлювана енергетика

Читайте також