"Дронова війна" призупинила фронтові позиції в Україні, - повідомляє WSJ.

Військові не можуть залишати свої укриття, не стаючи мішенню для дронів.

Лінія фронту у війні в Україні дедалі більше завмирає, і причиною є стрімкий розвиток і масові поставки дронів. Як пише The Wall Street Journal, тепер безпілотні літальні апарати домінують на полі бою, не дозволяючи солдатам з обох боків залишати свої укриття під загрозою знищення.

Безпілотники можуть встановлювати міни, доставляти вантажі - від боєприпасів до медикаментів, і навіть евакуювати поранених або загиблих. Але що важливіше, вони відстежують будь-які переміщення вздовж лінії фронту і спрямовуються для ударів по живій силі та техніці противника.

Від початку війни Україна активно використовувала дрони, призначені для аерофотозйомки, для відстеження переміщень росіян. Спочатку групи аналітиків переглядали екрани із записами, які зберігаються на картах пам'яті, але згодом дрони було вдосконалено для передавання зображення в режимі реального часу, що давало змогу артилеристам наводити вогонь на ціль.

Однак пізніше розробники зрозуміли, що проста і нескладна модифікація може зробити такі дрони смертоносними:

Фахівці в галузі технологій усвідомили, що елементарний механізм, що нагадує клешню і виготовлений за допомогою 3D-друку, можна активувати дистанційно. Увімкнувши світло дрона, вони можуть примусити його скинути гранату. Такий вибух здатен заподіяти шкоду або навіть вбити солдата, а також знищити броньовану техніку, якщо скидання відбудеться через люк.

Згодом солдати експериментували зі способами додавання більшої кількості вибухівки, наприклад, переплавляючи вибухівку, отриману з радянських боєприпасів, і заливаючи її в нові, більш легкі пластикові оболонки.

Як зазначає WSJ, жодне технологічне нововведення не вплинуло на хід війни в Україні так істотно, як ударні дрони з перспективи першої особи (FPV). Хоча їх вибухова сила не так вражає, як у ракет, їх точність є значно вищою, а великий обсяг виробництва в Україні дозволяє використовувати ці дрони з подібною ефективністю.

"FPV стали рятувальним кругом, способом стримувати росіян, використовуючи технології, які, на відміну від ракет, можна було виробляти всередині країни і обходитися недорого".

Саме використання цих дронів стало вирішальним фактором у зменшенні активності на фронті. Все, що перебуває в радіусі 20 кілометрів від зони конфлікту, може стати потенційною ціллю для FPV. Вони настільки економічні у виробництві, що обидві сторони можуть без вагань застосовувати їх проти будь-якої мети — навіть проти окремого солдата.

Як повідомляє видання, незважаючи на те, що основні інновації в галузі безпілотних літальних апаратів під час конфлікту були створені українськими фахівцями, саме російські розробники вперше впровадили ключову модифікацію fpv-дронів — використання оптоволоконного кабелю для зв'язку між дроном і пілотом.

Україна створила дрон під назвою "Вампір", здатний функціонувати в умовах низької видимості. Спочатку ці "Вампіри" були застосовані українськими військовими для доставки потужніших вибухових пристроїв, ніж ті, що могли переносити менші дрони.

Тепер безпілотники забезпечують фронтові підрозділи всім необхідним: від продуктів та води до боєприпасів, що дозволяє військовим уникати найбільш небезпечних зон бойових дій, де їх можуть атакувати ворожі дрони.

Виробники дронів також зараз експериментують з безпілотними автомобілями, човнами і всюдиходами, які можна використовувати для евакуації поранених і загиблих солдатів.

Згідно з інформацією, яка раніше з'явилася в журналі Welt, Німеччина планує фінансувати виготовлення 500 безпілотників дальньої дії для України, що здатні здійснювати удари по цілях на відстані до 1200 км.

Крім того, з’явилася інформація, що в українських школах стартує навчання учнів основам управління FPV-дронами. Це рішення було ухвалене та вже реалізується Міністерством освіти і науки України.

#Україна #Збройні сили України #Росіяни #Боєприпаси #Безпілотний літальний апарат #Німеччина #Лінія фронту #The Wall Street Journal #Ракета. #Солдате! #Вибух! #Машина. #Ворожий комбатант #Жива сила (військовий термін) #Вибухова міна #Вантаж #Пілот літака #Бронетехніка #Граната. #Вибухова речовина. #Дрон #Блешня (інструмент) #Технологія

Читайте також