Віталій Курило займає посаду ректора Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

"ЛУГАНЩИНА - УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ, ВИХІДЦІ З МОСКОВІЇ ТУТ НЕ ЗАТРИМУВАЛИСЯ БІЛЬШ НІЖ ДВА-ТРИ РОКИ"

Ви презентували оновлену версію "Нарисів історії Луганщини", а Луганська обласна адміністрація видала нову книгу під назвою "Пост-Луганщина". Крім того, журналіст з Сіверодонецька Семен Перцовський написав твір про своє рідне місто, а місцева адміністрація активно працює над тим, щоб ця книга стала доступною для читачів. Можливо, на горизонті з'являться й інші публікації. Якими можуть бути причини цього? Чи є це остаточним прощанням з домівкою, чи, навпаки, свідченням надії на повернення?

- Не знаю, як інші, а я займаюсь історією Луганщини дуже давно. Докторську дисертацію присвятив освіті й науковій педагогічній думці Східно-Слобожанського регіону. Разом із краєзнавцем Володимиром Подовим ми написали декілька книг з історії Луганщини. На початку 2000-х я був керівником авторського колективу видання "Історія Луганського краю". Потім була "Історія Донбасу". Тобто я системно займаюсь цим питанням. А після 2014-го запропонував нашим викладачам написати нариси про цікаві моменти історії Луганщини.

Авторів надихнуло місто Старобільськ як одне з найстаріших в області. Той же Махно, в якого там була ставка, ті ж Ільф і Петров, що там жили півтора місяця в очікуванні, поки добудують дорогу, і почали писати "Дванадцять стільців". Перші на Луганщині гімназії були відкриті в Старобільську. От історики з докторськими ступенями і почали писати такі розповіді. У 2023-му вийшло перше видання "Нарисів історії Луганщини", потім його доповнили новими матеріалами і зробили симпатичнішим, із фотографіями - наразі воно й вийшло. У книзі - історія до 1960-1970 років минулого століття, сучасність не зачіпали.

#Журналіст #Луганська область #Донецький вугільний басейн #Історія #Луганськ #Доктор наук #Московія (регіон) #Володимир Великий #Старобільськ #Дванадцять стільців #Нестор Махно #Ільф і Петров

Читайте також