Виробники медикаментів повинні більш активно брати участь у процесі зменшення цін, заявив депутат від "Слуги народу".

"На мою думку, виробники фармацевтичних препаратів повинні активніше сприяти встановленню доступних цін, особливо з огляду на свою соціальну відповідальність", -- підкреслила депутат.

Вона зазначила, що для зниження цін на медикаменти необхідно реалізувати системний підхід, в який мають бути залучені уряд, виробники лікарських засобів, дистриб'юторські компанії та аптеки.

"Це повинно стати колективною відповідальністю всіх гравців на ринку. Конкуренція виступає основним механізмом для зменшення цін", -- зазначила Вагнєр.

Одночасно, парламентарій підкреслила небезпеки вибіркового адміністративного втручання в процес формування цін лише на рівні аптек, яке, на її думку, може поставити під загрозу фармацевтичний сектор України.

"Ми ініціювали проведення дослідження цінової політики фармацевтичних компаній із регуляторами та Антимонопольним комітетом. Сподіваємося отримати їхні звіти в другій половині квітня," – зазначила вона.

Окрему увагу парламентарка звернула на ситуацію в прифронтових регіонах, зокрема на Херсонщині.

"Деякі аптеки дійсно припиняють свою діяльність або вже закрилися. Це викликає серйозне занепокоєння, зокрема для невеликих аптек і мобільних аптечних пунктів. Їхня економічна нестабільність може ускладнити доступ пацієнтів до ліків у прифронтових регіонах," -- зазначила Вагнєр.

За її словами, МОЗ має вжити всіх необхідних заходів для підтримки аптечної інфраструктури, особливо у зонах підвищеного ризику.

"Аптеки -- це не лише податки й робочі місця. Це, насамперед, доступ людей до лікування. Якщо закривається аптека, яка обслуговує 10-18 сіл -- ми маємо критичну ситуацію", -- підсумувала депутат.

Як відомо, виробники формують 72% ціни на ліки.

#Податок #Інфраструктура #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Конкуренція (економіка) #Аптека (магазин) #Фармацевтика #Медикаментозне лікування

Читайте також