Біолог застеріг, що європейський зелений краб становить небезпеку для рослинності, а також сприяє ерозійним процесам та негативно впливає на кліматичні умови.
Внаслідок еволюційних процесів у значної кількості організмів сформувалися крабоподібні форми тіла. Дослідники вважають, що краби можуть виконувати роль одних з основних "завойовників" у царстві живих істот, повідомляє IFLScience.
Відзначається, що європейський зелений краб, який є домінуючим видом в Атлантичному океані та Балтійському морі, розповсюдився практично по всій земній кулі. У Канаді ці краби завдали серйозної шкоди місцевій екосистемі, заполонивши не лише узбережжя, але й інші території.
У розмові з журналістами The New York Times біолог Джо Роман зазначив, що європейський зелений краб є "ідеальним інвазійним видом". Він акцентував увагу на тому, що ці краби всеїдні і здатні виживати в різноманітних температурних умовах. Крім того, солоність води для них не є перешкодою, а одна особина може відкласти до 185 000 яєць за один раз.
У публікації зазначається, що самка європейського зеленого краба викладає близько 185 000 яєць, з яких згодом з'являються личинки. Ці личинки здатні дрейфувати на протязі приблизно двох місяців, і завдяки цьому можуть охоплювати значні площі.
Ця проблема настільки масштабна, що сучасні вантажні судна набирають і скидають воду щоразу, коли заходять у порт, щоб позбутися личинок європейських зелених крабів, пояснив біолог. Він запевнив, що саме так ці краби мігрують у нерідне середовище.
Дослідники застерегли, що масове скупчення крабів становить ризик для рослинності, веде до ерозійних процесів та негативно впливає на клімат через порушення екосистем.
Серед небагатьох природних хижаків, здатних контролювати чисельність європейських зелених крабів, видри займають особливе місце, як повідомляє видання. На думку Джо Романа, людям варто також розглянути можливість дотримання схожої "дієти".
Біолог пояснив, що поширення крабів є результатом діяльності людей, які завезли їх у всілякі середовища. Тому з цією проблемою також доведеться справлятися людям.
У Нижній Саксонії, на одному з німецьких островів, мільйони мідій загинули через холодні температури. Відомо, що під час ночі, внаслідок припливу, велика кількість цих молюсків була викинута на берег.
#The New York Times #Європа #Атлантичний океан #Канада #Клімат #Німеччина #Завод #Температура #Яйце #Балтійське море #Біолог #Краб. #Ерозія #Личинка. #Еволюція #Екосистема #Солоність #Приплив #Мітілус (буйвол) #Лютра. #Молюск #Хижацтво #Міграція птахів