
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що президент Росії Володимир Путін використовує масовані удари по українських містах, агресивну риторику та надмірний песимізм Заходу щодо ситуації на полі бою в Україні, в якості складових багатовекторної стратегії, спрямованої на підрив морального духу українців і переконання Заходу в неминучості перемоги Росії та марності подальшої підтримки України.
В Інституті зазначили, що за останні вісім місяців російські військові посилили удари дальнього радіусу по українських територіях, а з січня 2025 року провели сім найбільш масштабних ракетно-дронових атак з початку повномасштабного конфлікту.
У звіті зазначається, що "російські урядовці активно заповнюють інформаційний простір закликами до України піти на компроміси щодо її суверенітету та територіальної цілісності. При цьому більшість таких висловлювань відображає традиційні вимоги Росії у контексті цієї війни і свідчить про те, що позиції Кремля залишаються незмінними протягом останніх трьох років".
В ISW нагадали, що наведені вимоги ігнорують той факт, що з початку 2022 року ситуація на фронті кардинально змінилася, а три роки втрат у живій силі й техніці, суттєво знизили здатність російської армії завоювати Україну.
Аналітики констатують істотне уповільнення темпів наступу, адже російські війська продовжують зазнавати втрат особового складу та дедалі більше покладаються на слабо підготовлену і погано оснащену піхоту для досягнення просувань.
Однак, зазначається у звіті, Путін і надалі прагне відвернути увагу від реального стану справ на полі бою, адже припинення західної військової допомоги Україні, залишається єдиною реальною надією Росії на перемогу в цій війні.
Кремль намагається використовувати масштабні військові удари та дедалі агресивнішу риторику для того, щоб відвернути увагу від незадовільних результатів російських збройних сил на нинішньому етапі конфлікту. Путін, ймовірно, вважає, що масштабні напади на українські міста та жорсткі заяви проти НАТО і країн Східної Європи зможуть замаскувати повільний та виснажливий процес просування Росії на сході України, – повідомляють в ISW.
Крім того, зазначили в Інституті вивчення війни, російські посадовці намагаються приховати реальний стан речей щодо економічних і матеріально-технічних обмежень, які дедалі більше ускладнюють здатність Росії досягати суттєвих успіхів на полі бою.
У звіті було згадано нещодавню заяву головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, згідно з якою з початку 2025 року російські війська зазнали 177 тисяч втрат. Аналітики ISW продовжують вважати, що Росія віддає перевагу швидкому розгортанню низькокваліфікованого особового складу, який має обмежену підготовку та бойовий досвід, для досягнення невеликих успіхів, що ще більше ускладнює їх здатність проводити складні військові операції.
Також в Інституті підкреслили, що оборонно-промисловий комплекс Росії не має можливостей для виробництва бронетехніки та артилерійських систем у таких масштабах, щоб компенсувати нинішні темпи втрат як у середньостроковій, так і в довгостроковій перспективах.
Росія стикається з істотними труднощами у розподілі своїх ресурсів між військовими потребами та цивільною економікою. Щоб вирішити проблему гострої нестачі робочої сили, викликану війною, країна активно залучає мігрантів. Кремль, ймовірно, переосмислює свої можливості для ведення тривалої війни і, здається, змінює акценти, намагаючись змусити Захід заздалегідь прийняти умови Москви, враховуючи обмеження у економічних та військових ресурсах. Таку думку висловлюють аналітики ISW.
В Інституті вивчення війни зазначили, що Росія посилює свої інформаційні кампанії проти України в ті моменти, коли Захід розглядає можливість надання нової військової допомоги. Експерти вважають, що Путін, мабуть, розглядає нинішні переговори щодо можливого мирного угоди або припинення вогню як ще один важливий момент для підтримки України з боку її союзників.
Аналітичні експерти вважають, що Путін, ймовірно, сподівається на те, що його удари дальньої дії та агресивні висловлювання викликатимуть в Україні та на Заході відчуття безвиході, що, в свою чергу, зменшить бажання європейських столиць і США продовжувати підтримку Збройних сил України, створюючи ілюзію неминучості перемоги Росії.
На думку експертів ISW, Москва активно розвиває свої зв’язки з країнами, що мають антагоністичні відносини із Заходом, такими як Китай, Іран і Північна Корея. Це робиться для того, щоб зменшити відчуття дипломатичної ізоляції та підкреслити своє становище як держави з сильними союзниками, які готові кидати виклик Заходу.
#Росія #Іран #Інститут дослідження війни #Українці #Збройні сили України #Артилерія #Східна Європа #Піхота #РБК-Україна #Президент (державна посада) #Володимир Путін #НАТО #Китай #Північна та Південна Америка #Наступальні (військові) #Північна Корея #Кремль (фортифікаційна споруда) #Імператорська російська армія #Москва #Міграція населення #Головнокомандувач #Суверенітет #Західна Європа #Риторика #Бронетехніка #Стратегія #Робоча сила #Військово-промисловий комплекс