Цю інформацію в інтерв'ю для РБК-Україна озвучив науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк.
"Можна говорити, що близько половини може повернутися, а близько половини - не повернеться", - сказав він.
На його думку, повернення залежить від того, як саме завершиться ситуація. "Якщо це буде лише замороження без істотних гарантій щодо непродовження, то це одне. Але якщо з'являться реальні гарантії і відбудеться повернення хоча б частини територій, захоплених Росією, то це створить зовсім іншу картину," - зазначив він.
Як зазначив Позняк, якщо будуть обіцяні інвестиції, то повернеться більше людей. При цьому він додав, що на жаль, зараз дуже багато невизначеності з усіма величинами, які пов'язані з вимушеною зовнішньою міграцією наших громадян.
"Які висновки можна зробити з глобального досвіду? Більшість тих, хто повернувся, зробила це в перші роки після закінчення війни. Це підтверджують події, що відбулися в колишній Югославії. Однак деякі з цих людей залишилися в інших країнах і продовжують жити там досі", - зазначив експерт.
Згідно з інформацією ООН, в III кварталі кількість українських мігрантів збільшилася майже на 200 тисяч. Це зростання продовжувалося і на початку IV кварталу, досягнувши приблизно 6,8 мільйонів осіб на середину жовтня 2024 року.
Як зазначають у НБУ, війна, що триває, і значний дефіцит електроенергії зумовлюватимуть продовження зовнішньої міграції. НБУ очікує, що Україну цьогоріч залишать 500 тисяч осіб.
У Міжнародному валютному фонді повідомили, що з наближенням третьої річниці війни, яку розв'язала Росія, гуманітарні наслідки залишаються вражаючими. Статистика свідчить про те, що вже 6,75 мільйона біженців покинули Україну, і нещодавно зафіксовано зростання зовнішньої міграції.
#Росія #Інвестиції #РБК-Україна #Організація Об'єднаних Націй #Національний банк України #Міграція населення #Біженець #Мігрант #Електрична енергія #Демографія #Міжнародний валютний фонд #Соціалістична Федеративна Республіка Югославія