
У 2024 році Європейський Союз здійснив експорт товарів в Україну на загальну суму 42,8 мільярда євро, тоді як імпорт становив 24,5 мільярда євро. Це призвело до утворення торговельного профіциту в розмірі 18,3 мільярда євро.
Ці дані були опубліковані Євростатом 7 травня, інформує "Європейська правда".
У порівнянні з 2023 роком, експорт зріс на 9,4%, тоді як імпорт підвищився на 7%.
Ключовими товарами для експорту стали мінеральне паливо, що принесло 6,8 мільярда євро, електричне обладнання з показником 4,3 мільярда євро та машини, експорт яких склав 4,2 мільярда євро.
В порівнянні з 2021 роком, найбільший приріст у експорті мінерального пального з Європейського Союзу до України становить 4,1 мільярда євро. Це відбулося через зменшення імпорту пального з Росії та Білорусі, яке частково було компенсовано поставками з ЄС.
Основними категоріями товарів, які імпортувалися з України в 2024 році, стали сільськогосподарські продукти. Серед них зернові, вартість яких склала 4,4 мільярда євро, а також жири і олії тваринного та рослинного походження на суму 3,1 мільярда євро. Крім того, імпортувалися олійні насіння та продукти їх обробки, які принесли 2,5 мільярда євро.
Порівняно з 2021 роком, імпорт зернових збільшився на 2,7 млрд євро, тваринних або рослинних жирів та олій - на 1 млрд євро, насіння олійних культур та продуктів їх переробки - на 1,1 млрд євро.
Нагадаємо, що Європейська комісія не має наміру продовжувати режим автономних торговельних заходів для України, відомий як "торговельний безвіз", термін дії якого закінчується 5 червня.
Якщо до 5 червня Єврокомісія і Україна не зможуть завершити необхідні зміни до угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, то Брюссель планує ввести тимчасові заходи для підтримки українських експортерів.
#Росія #Олія #Жир. #Європейський Союз #Європейська комісія #Українська правда #Євро #Товари #Паливо #Посівний матеріал #Білорусь #Олійні культури #Крупи #Експорт #Імпорт #Брюссель #Сільськогосподарська продукція #Торгівля #Євростат