Громадяни України мають можливість оформити житлову субсидію та отримати пільги на купівлю твердого пального, зокрема дров і вугілля. Проте ця підтримка доступна не для всіх: її можуть отримати лише ті, хто не підключений до централізованого опалення і не використовує газ або електрику для обігріву.
Цю інформацію оприлюднили в Пенсійному фонді України (ПФУ). Вони також підкреслили, що зазначені громадяни мають право на отримання житлової субсидії або пільг на оплату комунальних послуг. Зокрема, це стосується:
Важливо зазначити, що сім’ї, які не можуть самостійно покривати витрати на опалення, мають право на отримання житлової субсидії для закупівлі твердого палива. Крім того, певні групи населення можуть скористатися пільгами на тверде паливо, зокрема:
Житлова субсидія та знижка на купівлю твердого та пічного пального надаються за індивідуальним запитом особи. Цю допомогу можна отримати лише один раз протягом року. При цьому:
Можливо отримати додаткову допомогу.
Одночасно відзначається, що домогосподарства, які отримують житлову субсидію або пільги на купівлю твердого пального, вже другий рік поспіль можуть розраховувати на отримання додаткової допомоги. Ця підтримка надається у вигляді одноразової виплати на період опалення.
"Розмір додаткової підтримки обчислюється індивідуально і залежить від нарахованої суми пільг або житлової субсидії. Якщо у 2024 році домогосподарству вже призначено пільгу або житлову субсидію на придбання твердого палива, додаткову підтримку нарахують без звернення за наявною в органах Пенсійного фонду України інформацією", - розповіли в ПФУ.
Там наголосили: ті домогосподарства, які у 2024 році не зверталися за житловою субсидією чи пільгою на придбання твердого палива, але потребують державної підтримки, можуть подати відповідну заяву до органів ПФУ. Зробити це можна до кінця цього року.
"Після затвердження пільги або житлової субсидії, додаткова допомога буде надана автоматично," - зазначили в Пенсійному фонді.
Як інформував OBOZ.UA, українські фермери мають можливість отримувати від держави 2 тисячі гривень за кожен гектар землі, але лише за умови, що їх діяльність ведеться на територіях, де тривають бойові дії. Кабінет Міністрів ухвалив відповідний порядок підтримки для аграріїв.
#Українці #Паливо #Бойові дії #Природний газ #Електрична енергія #Пенсійний фонд України #Субсидія #Система централізованого теплопостачання #Дрова. #Центральне опалення #Комунальне господарство #Вугілля